رزرو وقت مشاوره

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا

چه کسانی ویزای آنها ریجکت می شود؟

1-افرادی که قبلا درخواست ویزای کانادا داده اند و با درخواست آنها موافقت نشد.
2- افرادی که قصد دارند برای دریافت ویزای کانادا اقدام نمایند و به دنبال افزایش شانس خود هستند.
3- افراد فعال در آژانس های هواپیمایی که می خواهند اطلاعات خود را در زمینه ویزای کانادا افزایش دهند.
در واقع ریجکت یا همان مردود شدن ویزا به دلایل مختلف می تواند رخ دهد. میخواهیم دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا را بررسی کنیم و توضیح دهیم رعایت چه نکاتی می تواند شانس شما را برای دریافت ویزای کانادا افزایش دهد. بنابراین فرقی نمی کند که از قبل درخواست داده باشید و یا اینکه هم اکنون قصد ارائه درخواست ویزا دارید، مطالعه این مطلب می تواند از تکرار اشتباهات جلوگیری کند و شانس شما را برای دریافت ویزا افزایش دهد.

دلایل عمومی رد شدن ویزای کانادا

دلیل اصلی ریجکت شدن هر نوع ویزایی بطور معمول متقاعد نشدن افسر ویزا می باشد. در واقع شما می بایست با مدارکی که ارائه می دهید افسر ویزا را قانع نمایید که دلیل شما از سفر همان چیزی است که در فرم درخواست ویزا ادعا کرده اید و قصد اقامت بیشتر از زمان ویزا و یا مغایر با قوانین ویزای درخواستی را نخواهید داشت.
یکی از این دلایل، تشخیص احتمال عدم بازگشت شما به کشور مبدا پس از اخذ ویزا از جانب افسر ویزا می باشد. به همین جهت ارائه یک برنامه دقیق و حساب شده توسط متقاضی ویزا جهت متقاعد کردن افسر ویزا از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
به عنوان مثال؛ فردی متاهل با بیش از ۳۵ سال سن و مدرک تحصیلی پایین و بدون مدرک زبان در صورتی که تقاضای ویزای تحصیلی داشته باشد و همزمان برای فرزند و همسر خود نیز درخواست ویزای همراه داشته باشد، بدون شک افسر ویزا با در نظر گرفتن احتمال عدم بازگشت فرد متقاضی، با ویزای ایشان موافقت نخواهد کرد.
خب! تا اینجا به صورت کلی متوجه شده اید که چه عواملی می تواند باعث ریجکت شدن ویزا شود. اما در ادامه دلایل اصلی رد شدن ویزای توریستی که بیشتر مورد درخواست ایرانی هاست را با هم بررسی می کنیم.

و اما چند دلیل اصلی رد شدن ویزای کانادا :

نداشتن بودجه کافی برای پرداخت هزینه های سفر (افسر پرونده را قانع نکرده اید که می توانید هزینه های سفرتان را پرداخت نمایید)
ضعیف بودن شرایط مالی فرد دعوت کننده شما (افسر پرنده را قانع نکرده اید که میزبان شما می تواند هزینه های سفرتان را در مدت اقامت به عهده بگیرد)
هدف از سفر برای افسر پرونده قانع کننده نباشد و او بر این عقیده باشد که شما قصد اقامت بلند مدت در کانادا را دارید (مانند مثالی که در بالا زدیم)
سابقه سفرهای قبلی شما (سابقه سفرهای قبلی می تواند به قانع کردن افسر ویزا در رابطه با این موضوع که هدف شما باز هم سفر توریستی به یک کشور دیگر است کمک کند)

نداشتن برنامه درست و مشخص برای سفر

عدم ارسال درست و کامل مدارک و فرم ها (مدارک و یا فرم هایی که سفارت از شما خواسته است را به درستی ارائه نکرده اید)
پیوند های شما با کشور مبدا (داشتن بستگانی (در کشور مبدا) که وابستگی عاطفی به آنها داشته باشید می تواند به قانع کردن افسر ویزا در رابطه با این موضوع که قصد بازگشت دارید کمک کند)
خب، تا اینجا با دلایل اصلی رد شدن ویزای کانادا آشنا شدید. در ادامه نکاتی را که باعث افزایش شانس دریافت ویزا می شوند بررسی خواهیم کرد.

چطور می توانیم شانس دریافت ویزای کانادا را افزایش دهیم؟

همانطور که تا الان متوجه شدید، عمده دلایل مربوط به ریجکت شدن ویزاها، برای کانادا و یا هر کشوری، به علت عدم اثبات دلایل قابل قبول در زمینه پشتوانه مالی برای تامین معاش شخص متقاضی و همچنین اثبات علاقه شخص به کشور مبدا و اثبات برگشت شخص متقاضی به کشور خود است.
شما عزیزان در نظر داشته باشید که با رعایت این دو عامل مهم و ارائه مدارک مناسب در این زمینه، احتمال ریجکت شدن ویزای خود را به صفر برسانید.
لطفا دقت فرمایید که: رعایت مجموع عوامل بالا می تواند شانس شما را افزایش دهد. صرفا داشتن و یا نداشتن یکی از موارد نمی تواند تضمین قبولی ویزای کانادا و یا رد ویزای کانادا شما باشد.(درواقع هر یک از این موارد به شما در قانع کردن افسر ویزا کمک خواهند کرد.)

در صورت ریجکت شدن ویزای کانادا چه اقدامانی انجام دهیم؟

به هر حال این موضوع غیر قابل اجتناب بوده و ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. بسیاری از افراد در این مرحله نا امید می شوند و از تلاش مجدد برای دریافت ویزا دست می کشند. اما به دفعات متعدد مشاهده شده است که متقاضی ویزای کانادا که در بار اول مردود شده در دفعات بعدی موفق به اخذ ویزای کانادا گردیده است. در این مرحله دانستن این که دلیل اصلی مردودی پرونده ویزای کانادا چه بوده و اینکه افسر پرونده دقیقا به چه دلایلی ویزا را رد کرده است بسیار حائز اهمیت است.
نامه ریجکتی بطور کلی دلایل ریجکتی را اعلام می نماید، اما به این دلایل به صورت کلی اکتفا نکنید و سعی کنید دلیل اصلی عدم متقاعد شدن افسر پرونده را متوجه شوید. در این مرحله فراهم کردن شرایط موجود برای اخذ ویزا کانادا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. بنابراین پیشنهاد می شود حتما با یک کارشناس در مورد دلایل مطرح شده صحبت کنید.
با دانستن دلایل اصلی ریجکت شدن پرونده و برطرف کردن آن دلایل، متقاضی می تواند شانس خوبی برای قبولی در دفعات بعدی داشته باشد.
توصیه می شود؛ هرگز بدون ایجاد تغییر در پرونده درخواست مجدد ویزا ندهید، زیرا به احتمال قریب به یقین همان نتیجه را خواهید گرفت.

برای اقدام مجدد پس از ریجکت شدن ویزا چه زمانی مناسب است؟

عموما سوال بسیاری از افرادی که به صورت شخصی درخواست داده اند و با درخواست آنها مخالفت شده، پس از مراجعه به همکاران ما این است که؛ کی می توانیم دوباره درخواست دهیم؟
در واقع قانون مشخصی برای تعیین بازه زمانی درخواست مجدد وجود ندارد و شما می توانید از فردای همان روز نیز درخواست خود را تکرار نمایید، ولی از نظر تجربی بهتر است زمانی مجدد درخواست دهید که علت اصلی مردودی را می دانید و در خصوص رفع آن مشکل قدم برداشته اید. پس از رفع مشکل پرونده میتوانید بلافاصله درخواست مجدد برای ویزای کانادا را بدهید.
لطفا به این نکته توجه داشته باشید که؛ حتی در صورت ارسال درخواست مجدد با فاصله یک روز پس از ریجکتی، باز هم می بایست انگشت نگاری ویزای کانادا و پرداخت هزینه های سفارت را انجام دهید. پس توصیه می شود برای درخواست مجدد عجله نکنید و تا زمانی که از رفع مشکل پرونده اطمینان حاصل نکردید، درخواست مجدد ندهید.
برای دریافت مشاوره و هر گونه سئوالات احتمالی می توانید از طریق مشخصات زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

برای مشاوره ویزای تضمینی کانادا با ما تماس حاصل فرمایید ، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به هر گونه سئوال و یا مشکلات شما خواهند بود

 شماره تماس مستقیم وکیل+1(239)220-5397: Imo&Telegram 


دیدگاه ها