رزرو وقت مشاوره

کار در کانادا

 کار در کانادا

کار در کانادا

بعد از مهاجرت به کانادا داشتن شغل و کاری مشخص برای شما دارای اهمیت است. در کانادا پیدا کردن کار و کاریابی  مشکلات خاص خود را دارد و نیازمند صبر و حوصله و تلاش شما است. اگر شما به تازگی وارد کانادا شده اید ، این مطلب را بیشتر حس خواهید نمود.


درخواست کار به کارفرما بدهیم

معمولا در کانادا ابتدا باید رزومه(resume) و معرفی نامه(cover letter) را برای استخدام کننده ارسال کنید. نسبت به شغل مورد نظر ممکن است که از شما نمونه کار(Portfolio) بخواهند. رزومه مهترین بخش استخدام شماست، چون اولین تاثیر را در ذهن کارفرما ایجاد می کند. معرفی نامه به سادگی می تواند شما را به کارفرما معرفی نماید. از آنجا که کارکرد رزومه یافتن شغل برای شماست باید مراحل آن یعنی نحوه ارسال رزومه و تماس با کارفرما و زمان استخدام با دقت فراوان از سوی شما انجام شود. باید به این مسئله نیز توجه داشت تا قبل از زمان انقضای زمان ارسال رزومه حتما رزومه خود را برای کارفرما ارسال نمایید. البته در تمامی موارد آگهی استخدام زمان انقضا ندارد و این بدین معناست که این سازمان تا همیشه در این پست نیاز به کارمند دارد(ongoing recruitment). در بعضی موارد نیز استخدام تا زمانی که بهترین فرد برای آن پست انتخاب شود ادامه دارد که به آن (immediate opening) یا (ASAP,as soon as possible) می گویند.
بعد از تکمیل رزومه خود حتما از فردی که در این زمینه دانش کافی را دارد نظر بخواهید. همچنین می توانید از سایت های زیر درمورد کاریابی در تورنتو اطلاعات خوبی بدست بیاورید:
Poss.ca
Jobstar central
Monster.ca
eRésumés & Resources
ارسال رزومه به صورت آنلاین:
باید به نکات زیر دقت کرد:
نحوه ی الصاق فایل رزومه به ایمیل و ویروس کشی آن
بهتر است به جای اینکه فایل خود را ضمیمه کنید متن آن را در صفحه ایمیل خود کپی کنید تا هم برای کارفرما خواندن آن راحت تر باشد و هم امکان ویروس داشتن آن از بین برود.

 فرمت رزومه

همیشه رزومه خود را با فرمت های مختلف ذخیره کنید : مثلا WORD , PDF , IPG

فرم های آنلاین

بسیاری از شرکت ها فرم های آنلاین دارند که باید رزومه خود را در سایت آپلود کنید تا برای کارفرما نمایش داده شود.

مشکلات کاریابی در کانادا

دولت کانادا مانند هر کشور دیگری برای شما کار پیدا نمی کند ولی برنامه هایی دارد که در کاریابی به شما کمک کند. هر کسی به شما درمورد پیدا کردن کار پیشنهاد دریافت پول داد، قبول نکنید زیرا کاری بی فایده است.
اگر شما در خارج از کانادا مدرکی دریافت کرده اید، می بایست مدرک شما توسط سازمانی ارزیابی شود و سپس مدرک جدید را از کانادا بگیرید و یا در دوره مربوطه در کانادا ثبت نام کنید.
همیشه یادتان باشد ممکن است در کانادا در رشته ای با پایه ی شغلی پایین تری از شغل قبلی خود کار کنید. البته این موضوع نگران کننده ای نیست زیرا باعث می شود تا شما تجربه ی کانادایی بدست آورید و  با جزئیات کار در کانادا آشنا شوید.
به دلایل زیر بیشتر افرادی که تازه به کانادا وارد شده اند در یافتن شغل در کانادا دچار مشکل می شوند:
 عف زبان و مهارت های ارتباطی
عدم شناخت مهارت های ارتباطی
عدم شناخت استانداردهای کانادایی
 کمبود اطلاعات در زمینه قوانین کانادا
 توانایی شما در ورود به فرهنگ کار کانادایی
به همین دلایل است که کارفرماهای کانادایی از قبول تازه واردان سر بازمی زنند.
پس باید مدرک خود را ارزیابی کنید تا کارفرما شما و تخصص تان را بیشتر بشناسد. سعی کنید مدرک تخصصی خود را از یک سازمان کانادایی بگیرید. بعضی مشاغل در کانادا نیاز به سابقه کار دارند ، پس سابقه کار کانادایی بدست آورید.


دیدگاه ها