رزرو وقت مشاوره

سازمان های کانادایی برای ویزای استارت آپ

سازمان های کانادایی برای ویزای استارت آپ

سازمان های کانادایی تعیین شده برای ویزای استارت آپ

برخی سازمان های کانادایی، موظف هستند که طرح های افراد را بررسی کرده و میزان سود دهی و رشد تجارت ایده کاری شما را بسنجند. هر یک از این سازمان ها، معیار و ملاک سنجش خود را دارند . اگر سازمان تصمیم بگیرد که طرح شما را بررسی کند، در درجه اول به میزان سود دهی و رشد تجارت در کانادا اهمیت می دهد. زمانی که طرح استارت آپ شما مورد حمایت آن ها قرار گرفت، سازمان شما را از طریق یک نامه آگاه می سازد. بنابراین برای درخواست ویزای استارت آپ، باید حمایت یکی از سازمان های حمایت کننده را داشته باشید. در زیر تعدادی از سازمان های تعیین شده را معرفی می کنیم:
Designated venture capital funds
بعد از اینکه واجد شرایط بودن شما مورد تائید قرار گرفت، باید حداقل مبلغ 200000 دلار را در جایی و در یک صندوق فعالیت اقتصادی کانادایی معتبر، سرمایه گذاری کنید.
Designated Angel Investor groups
برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا، می توانید مبلغ 75000 دلار کانادا را از طریق سرمایه گذاری به دست آورید.
Designated business incubators
برای دریافت ویزای استارت آپ، فرد متقاضی باید در برنامه های تعیین شده ای که در زمینه رشد اقتصادی کانادا است، پذیرفته شود.
مزایای مهاجرت به کانادا برای کارآفرینان
با توجه به استاندارد بالای زندگی در کانادا و پائین بودن نرخ مالیات در کشور، توانسته به یکی از کشورهای حامی کارآفرینان تبدیل شود. مزایای این طرح عبارتند از:
داشتن اقتصاد قوی کانادا
در دسترس بودن بازار اقتصادی کم نظیر
کشوری عالی برای تجارت و سرمایه گذاری و زندگی
پائین بودن نرخ مالیات بر تجارت 
کیفیت و استاندارد بالای زندگی و رفاه مردم
شرایط اخذ ویزای استارت آپ کانادا
اما برای داشتن و یا اخذ ویزای استارت آپ کانادا شرایطی مورد نیاز است. در ادامه این شرایط را معرفی می کنیم.
یاد گیری و یا دانستن زبان انگلیسی و یا فرانسه
اخذ اقامت در یکی از ایالت های کانادا به غیر از استان کبک
دارا بودن سلامت پزشکی و انجام آزمایشات مورد نیاز کانادا
ثابت کردن اینکه تجارت شما اجازه و یا امکانات مالکیت را برایتان فراهم کند.
جذب حمایت یکی از سازمان های معتبر کانادایی جهت حمایت از تجارت شما
داشتن منابع مالی مناسب و کافی برای شروع یک زندگی در کشور کانادا

ویزای استارت آپ کانادا

برنامه ویزای استارت آپ کانادا(Start-Up Visa program)
کشور کانادا، قابلیت و پتانسیل های راه اندازی شرکت های تازه بنیان را دارد و به همین خاطر به دنبال جذب نیروهای کارآفرین در کشورش است. کارآفرینان می توانند با تولید طرح های خلاق و نوآورانه در سطح دنیا ایجاد رقابت کنند و به واسطه راه اندازی طرح های نو، شغل های جدید ایجاد کنند. اگر کارآفرینان بتوانند حمایت سازمان های کانادایی را به کسب و کار خود جلب کنند، می توانند از طریق برنامه ویزای استارت آپ به کانادا مهاجرت نمایند.
این برنامه نوع جدیدی از کارآفرینی مهاجران است و کارآفرینان در حوزه کسب وکارهای مختلف می توانند ایده های خود را به سازمان های ارزیابی کننده ارائه داده، تا مورد بررسی قرار گیرد.
در حال حاضر کشور کانادا، تنها کشور مهاجرپذیر دنیاست که ویزای استارت آپ را ارائه داده است. افراد کارآفرین باید با وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا وارد مذاکره شده و طرح و ایده های کسب و کار خود را با آنها مطرح کنند. این طرح و ایده ها باید برای کشور کانادا سودآوری داشته باشد. مثلا اگر شما طرح یا اختراعی دارید که می تواند درآمدزا باشد، شما می توانید ویزای استارت آپ کانادا را دریافت کنید.نکته ی قابل توجه در ویزای استارت آپ کانادا این است که، اخذ این ویزا تنها در صورت موفقیت تجارت یا کسب و کار شما نیست، بلکه حتی در صورت عدم توانایی در به ثمر رساندن طرح خود، می توانید اقامت دائم کانادا را داشته باشید و خللی در اقامت شما و یا خانوادتان پیش نمی آید.
کارآفرینان طرح و ایده اشتغال زای خود را باید با چند سازمان و شرکت در کانادا به اشتراک گذاشته تا بتوانند برای طرح خود پشتیبان مالی جذب کنند. متقاضیان باید زبان انگلیسی و فرانسه خود را بهبود بخشیده تا بتوانند در کانادا فعالیت خود را ادامه دهند.


دیدگاه ها