ساده ترین و کلیدی ترین مراحل درخواست ویزای تحصیلی اتریش

ساده ترین و کلیدی ترین مراحل درخواست ویزای تحصیلی اتریش

آیا با شرایط درخواست ویزای تحصیلی اتریش آشنایی دارید؟ آیا برای انتخاب دانشگاه های این کشور تردید دارید؟ برای یافتن پاسخ این سوالات و انتخاب دانشگاه مطمئن برای ادامه تحصیل این بخش را حتما دنبال کنید.
کشور اتریش قطعا یک انتخاب عالی جهت ادامه تحصیل است که در مرکز اروپا واقع شده است. این کشور نسبتا کوچک و زیبا و با رنکینگ های بالا در زمینه رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان یکی از ثروتمندترین کشورها در جهان است. این کشور به دلیل میراث فرهنگی و سهم گسترده در هنر شناخته شده است این آثار شامل بناهای معماری مانند کلیسای جامع سنت استفان، کاخ شنبرن، کاخ هافبرگ و غیره است.
اگر تصمیم به تحصیل در اتریش گرفته باشید، این مقاله شما را به بهترین روش ممکن برای درخواست ویزای تحصیلی اتریش و اجازه اقامت دانشجویی اتریش، مراحل مربوط به آن و مدارک لازم برای درخواست ویزا را هدایت می کند.مقاله آشنایی با روند کامل دریافت ویزای شینگن اتریش مخصوص شهروندان ایرانی را نیز مطالعه فرمایید.

درخواست ویزای تحصیلی اتریش | ببین برو سفر

انواع ویزای تحصیلی اتریش

بسته به هدف سفر شما به اتریش، انواع مختلف ویزای تحصیلی اتریش وجود دارد که با این هدف اعمال می شود. چون شما قصد دارید به طور دائم از این کشور بازدید کرده و در آن تحصیل یا کار کنید، بر این اساس مجبورید برای ویزای شینگن اتریش از نوع متفاوت اقدام کنید.
به عنوان یک دانشجوی بین المللی که قصد تحصیل در اتریش را دارد، به ویزای تحصیلی اتریش و یا اجازه اقامت احتیاج دارید. ویزای دانشجویی نوع D از نوع ویزاهای غیر مهاجرتی اتریش برای افرادی که قصد تحصیل در یک موسسه، کالج یا دانشگاه اتریشی را برای مدت کوتاه 6 ماه دارند، صادر می شود.
چنانچه جهت قصد اقامت برای مدت بیشتر از شش ماه، به همراه ویزای تحصیلی اتریش که به وسیله مقامات اتریشی صادر می شود، به اجازه اقامت دانشجویی (Aufenthaltsbewilligung Studierende) نیاز دارید.

عوامل محرومیت ویزای تحصیلی اتریش

کلیه اتباع به جز شهروندان کشورهای شینگن باید قبل از مراجعه به اتریش درخواست ویزای تحصیلی اتریش را کنند. کشورهای شینگن در اروپا واقع شده اند. با این حال، همه اعضای اتحادیه اروپا معاهده شینگن را امضا نکرده اند و همه اعضای اتحادیه اروپا عضو شینگن نیستند. این بدان معناست که ممکن است چک های مربوط به مهاجرت وجود نداشته باشد اما ممکن است چک های گمرکی در محل وجود داشته باشد.

درخواست ویزای تحصیلی اتریش | ببین برو سفر

مدارک لازم جهت درخواست ویزای تحصیلی اتریش

درخواست ویزای تحصیلی اتریش
بسته به هدف سفر شما، لیستی از اسناد لازم برای درخواست هرگونه ویزای تحصیلی اتریش وجود دارد. برای درخواست ویزای تحصیلی اتریش مدارک زیر لازم است:
فرم درخواست ویزای نوع D که این فرم برای گروه بزرگسالان مجزا از گروه خردسالان بوده و متقاضی بایستی فرم مربوط به خود را دانلود و تکمیل نماید. 
دو قطعه عکس گذرنامه ضبط شده تمام چهره اخیر گرفته شده در ابعاد 35 - 40 میلی متر.
گذرنامه بین المللی. این گذرنامه باید حداقل برای سه ماه از زمان اقامت در نظر گرفته شده و دارای دو برگه خالی باشد. همچنین باید ظرف 10 سال گذشته صادر شده باشد.
نامه پذیرش صادر شده توسط دانشگاه منتخب اتریش که تأیید پذیرش شما را دارد.
اثبات ترتیب اسکان.
اثبات بیمه درمانی- نوع بیمه شما باید در تمام روزهای اقامت شما در اتریش، با هزینه های پزشکی تا 30000 یورو را پوشش دهد.مقاله برای درخواست ویزای شینگن اتریش به چه مدارکی نیاز دارید؟ را نیز مطالعه فرمایید.

درخواست ویزای تحصیلی اتریش | ببین برو سفر

از جمله دیگر مدارک لازم جهت درخواست ویزای تحصیلی اتریش به شرح زیر است:

اثبات بودجه کافی به صورت بانکی جهت درخواست ویزای تحصیلی اتریش، تأیید شده از سوی کارفرمای آینده، اثبات بودجه مالی می تواند بصورت چک مسافرتی یا کمک هزینه های بورس تحصیلی توسط یک اسپانسر ارائه شود. مبلغ مورد نیاز که به عنوان هزینه زندگی کافی تلقی می شود، برای دانش آموزان 24 ساله و پایین تر، 487.53 یورو در ماه و برای دانش آموزان بالاتر از 24 سال 882.78 یورو در ماه است.
اثبات پرداخت شهریه یا ارائه کمک هزینه یا بورس تحصیلی برای پرداخت شهریه جهت درخواست ویزای تحصیلی اتریش.
نامه محضری که توسط یکی از والدین شما امضا شده است و مسئولیت مالی را اعلام می کنند(اگر قادر به حمایت مالی خود باشید) لازم نیست.
تهیه کپی از بلیط برنامه سفر
شناسنامه
گواهی ترخیص از پلیس كه نشان می دهد هیچ محكومیت قبلی ندارید و شهروند نمونه هستید.
به عنوان یک قانون، قبل از ثبت درخواست خود برای اجازه اقامت یا ویزای تحصیلی اتریش، باید مدارک خود را ثبت قانونی کنید.مقاله 12 دلیل شایع ریجکت درخواست ویزای شینگن را نیز مطالعه فرمایید.

درخواست ویزای تحصیلی اتریش | ببین برو سفر

مراحل دریافت ویزای تحصیلی اتریش

مرحله 1: اثبات پذیرش در یک مؤسسه آموزشی اتریش
قبل از شروع درخواست ویزای تحصیلی اتریش، باید در یک مؤسسه آموزش اتریش ثبت نام کنید. اگر قبلا پذیرش شده اید به مرحله بعدی بروید.
مرحله 2: کلیه اسناد لازم جهت درخواست ویزا را جمع آوری کنید
کلیه مدارک لازم(ذکر شده در بالا) مورد نیاز برای صدور ویزای تحصیلی اتریش است. فتوکپی های این اسناد را تهیه کنید زیرا لازم است مدارک فتوکپی شده را به سفارت تحویل دهید.
اطمینان حاصل کنید که فرم درخواست ویزا را با حروف بزرگ پر کرده باشید و امضای فرم فراموش نشود. همچنین بایستی یک رزرو هتل و یک بیانیه بانکی که نشان از اعتبار مالی شماست، ارائه دهید. 
مرحله 3: ارسال کلیه اسناد

درخواست ویزای تحصیلی اتریش

برای ارسال مدارک خود به نزدیکترین سفارت اتریش مراجعه کنید. کلیه متقاضیان باید داده های بیومتریک(10 اثر انگشت) ارسال کنند. برای این کار باید یک قرار ملاقات در سفارت اتریش در کشور خود تعیین کنید.مقاله رایج ترین اشتباهات در طی مصاحبه ویزای شینگن را نیز مطالعه فرمایید.
انتظار می رود برای پردازش و تأیید ویزای تحصیلی اتریش خود یک تا چهار هفته صبر کنید.
اگر فکر می کنید درخواست شما به تأخیر افتاده است، به سادگی با تماس با سفارت درخواست ویزای خود را پیگیری کنید.
مرحله 4: درخواست ویزا خود را پیگیری کنید
پس از ارائه درخواست ویزای تحصیلی اتریش، این امکان را دارید که مرحله به مرحله آن را رصد کنید. برای انجام این کار ، به آدرس وب سایت سفارت اتریش در کشور خود مراجعه کنید.
این نکته را هم در نظر داشته باشید که از شما خواسته می شود برای مصاحبه به سفارت اتریش در کشور خود مراجعه کنید. بهتر است برای این کار مقدمات لازم را فراهم کرده باشید.
مرحله 5: گذرنامه خود را تحویل بگیرید
پس از دریافت خبر لازم مبنی بر آماده بودن گذرنامه، مجددا به سفارت اتریش همراه با کارت شناسایی خود مراجعه کرده و پاسپورت خود را مطالبه کنید. مقاله 60 مورد از تاپ ترین سوالات مطرح شده در طی مصاحبه ویزای شینگن را نیز مطالعه فرمایید.

هزینه درخواست ویزای تحصیلی اتریش

هزینه کنسولی 50 یورو برای خردسالان و 80 یورو برای بزرگسالان در زمان درخواست به صورت نقدی پرداخت می شود. پس از صدور مجوز اقامت در مرجع صدور مجوز در اتریش هزینه اضافی 100 یورو بایستی پرداخت شود.
درخواست ویزای تحصیلی اتریش(نوع D) از طریق سفارت اتریش در کشور شما انجام می شود. بنابراین از ساعات اداری کنسولگری اطلاع یافته و در زمان مناسب اقدام کنید. 


سوالات متداول

انواع ویزای تحصیلی اتریش چیست؟
بسته به هدف سفر شما به اتریش، انواع مختلف ویزای تحصیلی اتریش وجود دارد که با این هدف اعمال می شود. چون شما قصد دارید به طور دائم از این کشور بازدید کرده و در آن تحصیل یا کار کنید، بر این اساس مجبورید برای ویزای شینگن اتریش از نوع متفاوت اقدام کنید. به عنوان یک دانشجوی بین المللی که قصد تحصیل در اتریش را دارد، به ویزای تحصیلی اتریش و یا اجازه اقامت احتیاج دارید. ویزای دانشجویی نوع D از نوع ویزاهای غیر مهاجرتی اتریش برای افرادی که قصد تحصیل در یک موسسه، کالج یا دانشگاه اتریشی را برای مدت کوتاه 6 ماه دارند، صادر می شود. چنانچه جهت قصد اقامت برای مدت بیشتر از شش ماه، به همراه ویزای تحصیلی اتریش که به وسیله مقامات اتریشی صادر می شود، به اجازه اقامت دانشجویی (Aufenthaltsbewilligung Studierende) نیاز دارید.
عوامل محرومیت ویزای تحصیلی اتریش چیست؟
کلیه اتباع به جز شهروندان کشورهای شینگن باید قبل از مراجعه به اتریش درخواست ویزای تحصیلی اتریش را کنند. کشورهای شینگن در اروپا واقع شده اند. با این حال، همه اعضای اتحادیه اروپا معاهده شینگن را امضا نکرده اند و همه اعضای اتحادیه اروپا عضو شینگن نیستند. این بدان معناست که ممکن است چک های مربوط به مهاجرت وجود نداشته باشد اما ممکن است چک های گمرکی در محل وجود داشته باشد.
مدارک لازم جهت درخواست ویزای تحصیلی اتریش چیست؟
درخواست ویزای تحصیلی اتریش بسته به هدف سفر شما، لیستی از اسناد لازم برای درخواست هرگونه ویزای تحصیلی اتریش وجود دارد. برای درخواست ویزای تحصیلی اتریش مدارک زیر لازم است: فرم درخواست ویزای نوع D که این فرم برای گروه بزرگسالان مجزا از گروه خردسالان بوده و متقاضی بایستی فرم مربوط به خود را دانلود و تکمیل نماید. دو قطعه عکس گذرنامه ضبط شده تمام چهره اخیر گرفته شده در ابعاد 35 - 40 میلی متر. گذرنامه بین المللی. این گذرنامه باید حداقل برای سه ماه از زمان اقامت در نظر گرفته شده و دارای دو برگه خالی باشد. همچنین باید ظرف 10 سال گذشته صادر شده باشد. نامه پذیرش صادر شده توسط دانشگاه منتخب اتریش که تأیید پذیرش شما را دارد. اثبات ترتیب اسکان. اثبات بیمه درمانی- نوع بیمه شما باید در تمام روزهای اقامت شما در اتریش، با هزینه های پزشکی تا 30000 یورو را پوشش دهد. از جمله دیگر مدارک لازم جهت درخواست ویزای تحصیلی اتریش به شرح زیر است: اثبات بودجه کافی به صورت بانکی جهت درخواست ویزای تحصیلی اتریش، تأیید شده از سوی کارفرمای آینده، اثبات بودجه مالی می تواند بصورت چک مسافرتی یا کمک هزینه های بورس تحصیلی توسط یک اسپانسر ارائه شود. مبلغ مورد نیاز که به عنوان هزینه زندگی کافی تلقی می شود، برای دانش آموزان 24 ساله و پایین تر، 487.53 یورو در ماه و برای دانش آموزان بالاتر از 24 سال 882.78 یورو در ماه است. اثبات پرداخت شهریه یا ارائه کمک هزینه یا بورس تحصیلی برای پرداخت شهریه جهت درخواست ویزای تحصیلی اتریش. نامه محضری که توسط یکی از والدین شما امضا شده است و مسئولیت مالی را اعلام می کنند(اگر قادر به حمایت مالی خود باشید) لازم نیست. تهیه کپی از بلیط برنامه سفر شناسنامه گواهی ترخیص از پلیس كه نشان می دهد هیچ محكومیت قبلی ندارید و شهروند نمونه هستید. به عنوان یک قانون، قبل از ثبت درخواست خود برای اجازه اقامت یا ویزای تحصیلی اتریش، باید مدارک خود را ثبت قانونی کنید.
مراحل دریافت ویزای تحصیلی اتریش چیست؟
مرحله 1: اثبات پذیرش در یک مؤسسه آموزشی اتریش قبل از شروع درخواست ویزای تحصیلی اتریش، باید در یک مؤسسه آموزش اتریش ثبت نام کنید. اگر قبلا پذیرش شده اید به مرحله بعدی بروید. مرحله 2: کلیه اسناد لازم جهت درخواست ویزا را جمع آوری کنید کلیه مدارک لازم(ذکر شده در بالا) مورد نیاز برای صدور ویزای تحصیلی اتریش است. فتوکپی های این اسناد را تهیه کنید زیرا لازم است مدارک فتوکپی شده را به سفارت تحویل دهید. اطمینان حاصل کنید که فرم درخواست ویزا را با حروف بزرگ پر کرده باشید و امضای فرم فراموش نشود. همچنین بایستی یک رزرو هتل و یک بیانیه بانکی که نشان از اعتبار مالی شماست، ارائه دهید. مرحله 3: ارسال کلیه اسناد

دیدگاه ها