ویزای استرالیا آشنایی صفر تا صد نحوه دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای استرالیا آشنایی صفر تا صد نحوه دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا برای بسیاری از دانشجویان علاقه مند جهت تحصیل استرالیا صادر می گردد. دانشگاه های استرالیا امروزه به یکی از بهترین های آموزش عالی در دنیا تبدیل گشته اند. دانشجویان بسیاری از کشورهای دنیا مانند دانشجویان ایرانی جهت تحصیل در استرالیا، باید ویزای تحصیلی استرالیا را اخذ کنند.مقاله 7 دلیل رایج ریجکت ویزای دانشجویی استرالیا را نیز مطالعه فرمایید. متقاضی جهت دریافت ویزای تحصیلی استرالیا بایستی بتوانید به وزارت امور داخله ثابت کنند که تمامی شرایط زیر را جهت گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا را دارند:

ویزای مورد نیاز ورودی موقت واقعی (GTE)

الزامات مالی
شرایط مهارت انگلیسی
سلامتی جسمی و روحی مورد قبول
همچنین فرد متقاضی باید فرم درخواست ویزای تحصیلی استرالیا را تکمیل کند، هزینه درخواست ویزای تحصیلی استرالیا را بپردازد و ممکن است در مصاحبه شرکت کند. در این مقاله تمامی اطلاعات لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی استرالیا ذکر گردیده است. با ما همراه باشید.

دریافت ویزای تحصیلی استرالیا | ببین برو سفر

یک ورودی واقعی موقت (GTE) چیست؟

در نوامبر 2011 ورودی واقعی موقت (GTE) معرفی شده است، شرط ورود واقعی موقت (GTE) مربوط به این مسئله است که متقاضی ویزای تحصیلی استرالیا باید بتواند قصد واقعی اقامت در استرالیا را به منظور تحصیل نشان دهد، همچنین این شخص می تواند همراه دانش آموز مورد نظر(یعنی همسر یا فرزند او) باشد. سرپرست تصمیم گیرندگان در وزارت امور داخلی عوامل زیر را جهت صدور ورودی واقعی موقت (GTE) در نظر می گیرند:
شرایط موجود در کشور محل سکونت فرد متقاضی
شرایط بالقوه شما در استرالیا
ارزش دوره تحصیلی انتخاب شده در آینده فرد متقاضی
تاریخ مهاجرت متقاضی
برای تعیین اینکه آیا شما شرایط GTE را برآورده می کنید، ممکن است از شما خواسته شود که در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری استرالیا در مصاحبه شرکت کنید. برخی متقاضیان فقط نیاز به تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی استرالیا دارند.مقاله 7 دلیل رایج ریجکت ویزای توریستی استرالیا را نیز مطالعه فرمایید.
تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی استرالیا
تمام دانشجویان بین المللی می توانند برای ویزای یکسان درخواست کنند: ویزای دانشجویی(زیر کلاس 500)، که بایستی بصورت آنلاین برای آن اقدام کنید.

دریافت ویزای تحصیلی استرالیا | ببین برو سفر

قبل از درخواست ویزا، باید تأییدیه ثبت نام (COE) یا نامه پیشنهادی را تأیید کنید که در آن ذکر شده است که متقاضی در یک دوره ثبت شده تحت ثبت مشترک المنافع موسسات دوره ها(CRICOS) ثبت نام نموده است.  COE  به صورت كد آنلاين خواهد بود كه لازم است در برنامه ويزاي آنلاين وارد بخش مناسب شوید. همچنین ممکن است لازم باشد مبلغی را برای پرداخت شهریه خود پرداخت کنید.
شما می توانید پس از آن دوره، تحصیل در استرالیا را در همان سطح یا تحصیلات بالاتر تغییر دهید، اما در صورت تغییر دوره به سطح پایین تر در چارچوب واجد شرایط استرالیا (AQF)، باید درخواست ویزای جدید در یک دوره سطح غیر AQF کنید(مگر اینکه مقطع دکتری به کارشناسی ارشد تغییر یابد). شما همچنین می توانید مطالعه خود را با مطالعه دو یا چند دوره در ویزای تحصیلی خود(زیر کلاس 500)، جایی که پیشرفت مشخصی از یک دوره به دوره دیگر انجام می شود، تطبیق دهید. قبل از شروع دوره تحصیلی خود بهتر است اطلاعات لازم در مورد کلیه دروه های تحصیلی در رشته مربوط خود در تمام سطوح را به دست آورید تا تحصیل مطمئن تری داشته و پس از پایان دوره مدرک معتبری دریافت کنید.مقاله جهت اخذ ویزای استرالیا به چه نوع مدارک پشتیبانی نیاز است؟ را نیز مطالعه فرمایید.
هنگام تکمیل فرم درخواست آنلاین ویزای تحصیلی استرالیا، باید مدارکی از موارد زیر را مطابق با شرایط ویزای تحصیلی استرالیا ارائه کنید:

دریافت ویزای تحصیلی استرالیا | ببین برو سفر

الزامات مالی مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا:

شواهدی از بودجه کافی جهت تأمین شهریه، مسافرت و هزینه های زندگی. از فوریه سال 2018، مبلغ موردنیاز برای اثبات هزینه های زندگی(جدا از شهریه و مسافرت) 290 دلار استرالیا(معادل 13750 دلار آمریکا) تعیین شده است. اگر وابستگانی(مانند همسر و فرزندان) دارید، همچنین شواهدی مبنی بر اینکه بتوانید هزینه های زندگی آنها را بپردازید، از جمله هزینه های مدرسه را بایستی ارائه دهید. از طرف دیگر، می توانید شواهدی را نشان دهید که همسر یا والدین شما مایل به حمایت از شما هستند و حداقل 60000 دلار استرالیا(معادل 40660 دلار آمریکا) در سال درآمد دارند.مقاله ویزای استرالیا و آشنایی با شرایط کامل دریافت برای شهروندان ایرانی را نیز مطالعه فرمایید.

دریافت ویزای تحصیلی استرالیا | ببین برو سفر

شرط تسلط به زبان انگلیسی مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا:

اگر اهل یک کشور انگلیسی زبان نیستید و تحصیل حداقل پنج سال در یک کشور انگلیسی زبان را کامل نکرده اید، باید اثبات کنید که می توانید انگلیسی را در سطح مورد نظر صحبت کنید. آزمون های واجد شرایط شامل IELTS ، TOEFL iBT، آکادمیک پیرسون از زبان انگلیسی (PTE) و کمبریج پیشرفته انگلیسی (CAE) است. امتیاز مورد نیاز شما بستگی به این دارد که شما یک مدرک کامل را شروع می کنید یا یک دوره پایه را می گذرانید و یا در یک دوره اولیه فشرده زبان انگلیسی دانشجویان خارج از کشور (ELICOS) ثبت نام کرده اید.

دریافت ویزای تحصیلی استرالیا | ببین برو سفر

شرایط بهداشتی مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا:

ممکن است از برخی دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا خواسته شود که معاینه پزشکی و یا رادیولوژی را انجام دهند تا نشان دهند که از نظر سلامتی شرایط مطلوبی دارند(این امر مثلا برای کسانی که قصد دارند به عنوان پزشک، دندانپزشک یا پرستار آموزش ببینند) انجام می شود. اگر به شما گفته شود این کار را انجام دهید، باید یک قرار ملاقاتی با پزشکی ترتیب دهید که در اداره مهاجرت استرالیا تأیید شده است.
به غیر از دانشجویان بلژیک یا نروژ، همه دانشجویان موظف هستند کالای بهداشت دانشجویان خارج از کشور (OSHC) را خریداری کنند. شما می توانید این پوشش را از طریق دانشگاه خود یا مستقیما از یکی از 5 ارائه دهنده تأیید شده خریداری کنید: مدیریت بهداشت استرالیا، BUPA استرالیا، Medibank Private ، Allianz Global Assistance و nib OSHC. هزینه این پوشش بیمه درمانی بسته به ارائه دهنده و مدت زمان خرید پوشش برای شما متفاوت خواهد بود.
دانشجویان سوئد که بیمه درمانی را از طریق Kammarkollegiet خریداری کرده اند، دیگر نیازی به خرید OSHC نخواهند داشت. دانشجویان بلژیکی و نروژی نیز ملزم به خرید بخشی از OSHC به عنوان بخشی از شرایط ویزای خود نیستند.
شرایط لازم مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا:
شرایط ویزای تحصیلی استرالیا تصریح می کند که برای ورود به استرالیا باید سلامت روانی قابل قبولی داشته باشید. این مورد شامل بررسی سابقه کیفری است، تا اطمینان حاصل شود که سابقه کیفری قابل توجهی ندارید. همچنین ممکن است نیاز به اخذ گواهینامه مجازات(یا گواهی پلیس) یا گرفتن بیانیه پلیس داشته باشید و ممکن است از شما خواسته شود فرم اعلامیه قانونی شخصیت برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا را تکمیل کنید.

دریافت ویزای تحصیلی استرالیا | ببین برو سفر

اسناد پشتیبان مورد جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

وب سایت وزارت امور داخله استرالیا دارای یک چک لیست است که لیستی از اسناد مورد نیاز برای شرایط خاص شما را در اختیار شما قرار می دهد. به طور معمول، دانشجویان جهت درخواست ویزای تحصیلی استرالیا باید موارد زیر را ارائه دهند:
فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی استرالیا(157A)
هزینه پرداخت شده درخواست ویزا- در حال حاضر 620 دلار استرالیا(420 پوند) است
کپی صفحه بیوداتا از گذرنامه(ممکن است از برخی دانشجویان خواسته شود تا پاسپورت خود را بطور حضوری ارائه دهند)
گواهی ثبت نام یا نامه پیشنهاد
شواهدی از بودجه کافی
شواهد پوشش بیمه درمانی
نتایج آزمون مهارت انگلیسی
نتایج بررسی سابقه کیفری
چهار قطعه عکس اخیرا گرفته شده در اندازه گذرنامه
پس از جمع آوری و اسکن اسناد پشتیبان خود، باید یک حساب کاربری ایجاد کرده و با سیستم برنامه آنلاین ImmiAccount اقدام کنید.
بیشتر درخواست های ویزای تحصیلی استرالیا چهار هفته طول می کشد تا پردازش شوند. اگر در دوره استرالیا تحصیل کنید که بیشتر از 10 ماه باشد و در پایان سال تحصیلی استرالیا به پایان برسد(معمولاً اواسط دسامبر) ویزای شما معمولاً تا 15 مارس سال بعد معتبر خواهد بود. اگر دوره شما بیش از 10 ماه باشد و در ژانویه تا اکتبر به پایان برسد، معمولاً ویزای شما پس از اتمام دوره شما دو ماه اعتبار دارد.
در برخی شرایط ممکن است در پایان دوره، درخواست تمدید ویزا را بکنید تا به یکسری از مطالعات دیگر بپیوندید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد با وب سایت وزارت امور داخلی استرالیا مشورت کنید.

دریافت ویزای تحصیلی استرالیا | ببین برو سفر

شرایط کاری در دوره ویزای تحصیلی استرالیا

شما می توانید تا 90 روز قبل از شروع دوره خود در ویزای تحصیلی استرالیا خود وارد این کشور شوید. در طی هفت روز بعد از ورود، باید ارائه دهنده آموزش خود را از محل اقامت خود مطلع کنید، همچنین در صورت تغییر آدرس، طی هفت روز به آنها اطلاع دهید.
با اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، ممکن است در طول مدت زمان 40 ساعت در طول دوران تحصیلی و در تعطیلات تمام وقت کار کنید. ویزا به طور خودکار با اجازه کار صادر می شود، اگر در زمانی که دوره شما شروع نشده است، اجازه شروع کار را ندارید و برای حمایت از خود یا خانواده خود در هنگام استرالیا نباید به درآمد حاصل از کار در این کشور متکی باشید.
اگر مشغول مطالعه کارشناسی ارشد با تحقیق یا دکترا هستید، محدودیت کاری ندارید. به خاطر داشته باشید که هر کار مورد نیاز به عنوان بخشی از دوره شما در حد مجاز می باشد. اگر به صورت داوطلبانه در یک سازمان غیرانتفاعی و به نفع جامعه کار می کنید، کار داوطلبانه بدون حقوق پرداختی در محدوده 40 ساعته قرار نمی گیرد.
در حالی که ویزای تحصیلی استرالیا را در اختیار دارید، باید برخی وظایف موجود این ویزا را انجام دهید: شما باید در یک دوره ثبت شده در CRICOS ثبت نام کنید، به طور مرتب در کلاس ها شرکت کنید، پیشرفت دروس قابل قبولی داشته باشید و بیمه درمانی OSHC را حفظ کنید. همچنین شرایط ویزای خاصی وجود دارد که شما و افراد وابسته به آنها باید رعایت کنید. نقض شرایط ویزای تحصیلی استرالیا ممکن است منجر به ابطال ویزای شما شود.


سوالات متداول

یک ورودی واقعی موقت (GTE) چیست؟
در نوامبر 2011 ورودی واقعی موقت (GTE) معرفی شده است، شرط ورود واقعی موقت (GTE) مربوط به این مسئله است که متقاضی ویزای تحصیلی استرالیا باید بتواند قصد واقعی اقامت در استرالیا را به منظور تحصیل نشان دهد، همچنین این شخص می تواند همراه دانش آموز مورد نظر(یعنی همسر یا فرزند او) باشد. سرپرست تصمیم گیرندگان در وزارت امور داخلی عوامل زیر را جهت صدور ورودی واقعی موقت (GTE) در نظر می گیرند: شرایط موجود در کشور محل سکونت فرد متقاضی شرایط بالقوه شما در استرالیا ارزش دوره تحصیلی انتخاب شده در آینده فرد متقاضی تاریخ مهاجرت متقاضی برای تعیین اینکه آیا شما شرایط GTE را برآورده می کنید، ممکن است از شما خواسته شود که در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری استرالیا در مصاحبه شرکت کنید. برخی متقاضیان فقط نیاز به تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی استرالیا دارند. تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی استرالیا تمام دانشجویان بین المللی می توانند برای ویزای یکسان درخواست کنند: ویزای دانشجویی(زیر کلاس 500)، که بایستی بصورت آنلاین برای آن اقدام کنید. قبل از درخواست ویزا، باید تأییدیه ثبت نام (COE) یا نامه پیشنهادی را تأیید کنید که در آن ذکر شده است که متقاضی در یک دوره ثبت شده تحت ثبت مشترک المنافع موسسات دوره ها(CRICOS) ثبت نام نموده است. COE به صورت كد آنلاين خواهد بود كه لازم است در برنامه ويزاي آنلاين وارد بخش مناسب شوید. همچنین ممکن است لازم باشد مبلغی را برای پرداخت شهریه خود پرداخت کنید. شما می توانید پس از آن دوره، تحصیل در استرالیا را در همان سطح یا تحصیلات بالاتر تغییر دهید، اما در صورت تغییر دوره به سطح پایین تر در چارچوب واجد شرایط استرالیا (AQF)، باید درخواست ویزای جدید در یک دوره سطح غیر AQF کنید(مگر اینکه مقطع دکتری به کارشناسی ارشد تغییر یابد). شما همچنین می توانید مطالعه خود را با مطالعه دو یا چند دوره در ویزای تحصیلی خود(زیر کلاس 500)، جایی که پیشرفت مشخصی از یک دوره به دوره دیگر انجام می شود، تطبیق دهید. قبل از شروع دوره تحصیلی خود بهتر است اطلاعات لازم در مورد کلیه دروه های تحصیلی در رشته مربوط خود در تمام سطوح را به دست آورید تا تحصیل مطمئن تری داشته و پس از پایان دوره مدرک معتبری دریافت کنید.
شرایط بهداشتی مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیاچیست؟
ممکن است از برخی دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا خواسته شود که معاینه پزشکی و یا رادیولوژی را انجام دهند تا نشان دهند که از نظر سلامتی شرایط مطلوبی دارند(این امر مثلا برای کسانی که قصد دارند به عنوان پزشک، دندانپزشک یا پرستار آموزش ببینند) انجام می شود. اگر به شما گفته شود این کار را انجام دهید، باید یک قرار ملاقاتی با پزشکی ترتیب دهید که در اداره مهاجرت استرالیا تأیید شده است. به غیر از دانشجویان بلژیک یا نروژ، همه دانشجویان موظف هستند کالای بهداشت دانشجویان خارج از کشور (OSHC) را خریداری کنند. شما می توانید این پوشش را از طریق دانشگاه خود یا مستقیما از یکی از 5 ارائه دهنده تأیید شده خریداری کنید: مدیریت بهداشت استرالیا، BUPA استرالیا، Medibank Private ، Allianz Global Assistance و nib OSHC. هزینه این پوشش بیمه درمانی بسته به ارائه دهنده و مدت زمان خرید پوشش برای شما متفاوت خواهد بود. دانشجویان سوئد که بیمه درمانی را از طریق Kammarkollegiet خریداری کرده اند، دیگر نیازی به خرید OSHC نخواهند داشت. دانشجویان بلژیکی و نروژی نیز ملزم به خرید بخشی از OSHC به عنوان بخشی از شرایط ویزای خود نیستند. شرایط لازم مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا: شرایط ویزای تحصیلی استرالیا تصریح می کند که برای ورود به استرالیا باید سلامت روانی قابل قبولی داشته باشید. این مورد شامل بررسی سابقه کیفری است، تا اطمینان حاصل شود که سابقه کیفری قابل توجهی ندارید. همچنین ممکن است نیاز به اخذ گواهینامه مجازات(یا گواهی پلیس) یا گرفتن بیانیه پلیس داشته باشید و ممکن است از شما خواسته شود فرم اعلامیه قانونی شخصیت برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا را تکمیل کنید.
اسناد پشتیبان مورد جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا چیست؟
وب سایت وزارت امور داخله استرالیا دارای یک چک لیست است که لیستی از اسناد مورد نیاز برای شرایط خاص شما را در اختیار شما قرار می دهد. به طور معمول، دانشجویان جهت درخواست ویزای تحصیلی استرالیا باید موارد زیر را ارائه دهند: فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی استرالیا(157A) هزینه پرداخت شده درخواست ویزا- در حال حاضر 620 دلار استرالیا(420 پوند) است کپی صفحه بیوداتا از گذرنامه(ممکن است از برخی دانشجویان خواسته شود تا پاسپورت خود را بطور حضوری ارائه دهند) گواهی ثبت نام یا نامه پیشنهاد شواهدی از بودجه کافی شواهد پوشش بیمه درمانی نتایج آزمون مهارت انگلیسی نتایج بررسی سابقه کیفری چهار قطعه عکس اخیرا گرفته شده در اندازه گذرنامه پس از جمع آوری و اسکن اسناد پشتیبان خود، باید یک حساب کاربری ایجاد کرده و با سیستم برنامه آنلاین ImmiAccount اقدام کنید. بیشتر درخواست های ویزای تحصیلی استرالیا چهار هفته طول می کشد تا پردازش شوند. اگر در دوره استرالیا تحصیل کنید که بیشتر از 10 ماه باشد و در پایان سال تحصیلی استرالیا به پایان برسد(معمولاً اواسط دسامبر) ویزای شما معمولاً تا 15 مارس سال بعد معتبر خواهد بود. اگر دوره شما بیش از 10 ماه باشد و در ژانویه تا اکتبر به پایان برسد، معمولاً ویزای شما پس از اتمام دوره شما دو ماه اعتبار دارد. در برخی شرایط ممکن است در پایان دوره، درخواست تمدید ویزا را بکنید تا به یکسری از مطالعات دیگر بپیوندید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد با وب سایت وزارت امور داخلی استرالیا مشورت کنید.
شرایط کاری در دوره ویزای تحصیلی استرالیا چیست؟
شما می توانید تا 90 روز قبل از شروع دوره خود در ویزای تحصیلی استرالیا خود وارد این کشور شوید. در طی هفت روز بعد از ورود، باید ارائه دهنده آموزش خود را از محل اقامت خود مطلع کنید، همچنین در صورت تغییر آدرس، طی هفت روز به آنها اطلاع دهید. با اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، ممکن است در طول مدت زمان 40 ساعت در طول دوران تحصیلی و در تعطیلات تمام وقت کار کنید. ویزا به طور خودکار با اجازه کار صادر می شود، اگر در زمانی که دوره شما شروع نشده است، اجازه شروع کار را ندارید و برای حمایت از خود یا خانواده خود در هنگام استرالیا نباید به درآمد حاصل از کار در این کشور متکی باشید. اگر مشغول مطالعه کارشناسی ارشد با تحقیق یا دکترا هستید، محدودیت کاری ندارید. به خاطر داشته باشید که هر کار مورد نیاز به عنوان بخشی از دوره شما در حد مجاز می باشد. اگر به صورت داوطلبانه در یک سازمان غیرانتفاعی و به نفع جامعه کار می کنید، کار داوطلبانه بدون حقوق پرداختی در محدوده 40 ساعته قرار نمی گیرد. در حالی که ویزای تحصیلی استرالیا را در اختیار دارید، باید برخی وظایف موجود این ویزا را انجام دهید: شما باید در یک دوره ثبت شده در CRICOS ثبت نام کنید، به طور مرتب در کلاس ها شرکت کنید، پیشرفت دروس قابل قبولی داشته باشید و بیمه درمانی OSHC را حفظ کنید. همچنین شرایط ویزای خاصی وجود دارد که شما و افراد وابسته به آنها باید رعایت کنید. نقض شرایط ویزای تحصیلی استرالیا ممکن است منجر به ابطال ویزای شما شود.

دیدگاه ها