چگونه می توان ویزای تحصیلی مجارستان را دریافت نمود؟

چگونه می توان ویزای تحصیلی مجارستان را دریافت نمود؟

بسیاری از دانشجویان ایرانی مایل به تحصیل در اروپا موفق به اخذ ویزای تحصیلی مجارستان می شوند. ویزای تحصیلی مجارستان در کنار سایر ویزاهای شینگن و ویزاهای تحصیلی سوئد و سوئیس جزو پرطرفدارترین ویزاها است. بسیاری از افراد با ملیت های ایرانی سالانه در اغلب دانشگاه های کشور مجارستان بخصوص در رشته های علوم پایه و مهندسی ثبت نام کرده و موفق به اخذ ویزای تحصیلی مجارستان می شوند.
در این مقاله به اقدامات مرحله به مرحله صدور ویزای تحصیلی مجارستان اشاره خواهیم نمود. با ما همراه باشید. اگر می خواهید وارد کشور مجارستان شوید، ابتدا ویزا بگیرید. اگر دانشجو هستید، باید با انجام یک رویه مناسب ویزای تحصیلی مجارستان را دریافت کنید. برخی دانش آموزان از کلاهبرداری های صورت گرفته در صدور ویزا می ترسند بنابراین لازم است که ابتدا به خود سفارت مجارستان در کشور محل سکونت و سپس به دفاتر معتبر صدور ویزا مراجعه کنید.مقاله مهم ترین دلایل ریجکت ویزای شینگن مجارستان و روش های رفع آن را نیز مطالعه فرمایید.

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان | ببین برو سفرکلیه اسناد مورد نیاز و روند مناسب برای درخواست صدور ویزای تحصیلی مجارستان در ادامه ارائه شده است:
دریافت نامه پذیرش ویزای تحصیلی مجارستان
اسناد لازم را جمع کنید
چه موقع درخواست دهید
در کجا درخواست دهید
گرفتن مجوز اقامت
در هر کدام از این مراحل بایستی کارهای خاصی انجام داده و اطلاعات خاصی را جمع آوری کرده و در اختیار سفارت یا کنسولگری مجارستان قرار دهید.مقاله اسناد پشتیبان مورد نیاز برای درخواست ویزای شینگن مجارستان را نیز مطالعه فرمایید.

1 - نامه پذیرش ویزای تحصیلی مجارستان را دریافت کنید

ابتدا، قبل از درخواست ویزای تحصیلی مجارستان، شما باید از دانشگاه مربوطه نامه پذیرش دریافت کنید. هنگامی که متقاضی پذیرش در هر دانشگاه مجارستان یا هر کشور دیگری هستید، مدیران دانشگاه نامه ای را برای شما ارسال می کنند که "نامه پذیرش" نام دارد. در نامه پذیرش ذکر شده است که شما اکنون دانش آموز آنها هستید. آنها همچنین به نام دانشکده مربوطه، نامگذاری آنها و برنامه کلاس اشاره می کنند. نامه پذیرش یکی از مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی مجارستان است.

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان | ببین برو سفر

2 - مدارک لازم برای ویزای تحصیلی مجارستان جمع آوری شود

مرحله بعدی جمع آوری مدارک لازم برای ویزای تحصیلی مجارستان است. در اینجا لیستی از کلیه مدارک لازم برای ویزای تحصیلی مجارستان ذکر شده است:
فرم درخواست ویزای تحصیلی مجارستان نخستین شرط تحصیل دانشجو در مجارستان است. سفارت مجارستان آن را برای دانشجویان واجد شرایط صادر می کند.
گذرنامه معتبر که باید برای دوره کامل تحصیل شما معتبر باشد در غیر این صورت گذرنامه باید بیش از یک سال و نیم اعتبار داشته باشد.
سه عکس اندازه گذرنامه که اخیرا گرفته شده باشد. این عکس ها نباید قدیمی تر از شش یا هفت ماه باشد.
نامه پذیرش از دانشگاه مجارستان که در آن ثبت نام می کنید.
اثبات اینکه شهریه خود را به دانشگاه پرداخت کرده اید.
بلیط یا رزرو پرواز خود به مجارستان.
اثبات اسکان مناسب در مجارستان.
بیانیه بانکی به عنوان اثبات مبلغ کافی در اختیار شما برای تأمین هزینه زندگی در مجارستان.
گواهی پزشکی با بیان اینکه شما سالم هستید.مقاله جامع ترین اطلاعات درخواست ویزای شینگن مجارستان مخصوص اتباع خارجی از جمله ایرانیان را نیز مطالعه فرمایید.


اخذ ویزای تحصیلی مجارستان | ببین برو سفر

3 - چه موقع درخواست ویزای تحصیلی مجارستان دهید؟

در مجارستان بیش از چهل دانشگاه وجود دارد و بسیاری از رشته ها در هر موسسه تدریس می شوند. هر دانشگاه و برنامه می تواند جدول زمانی مختلفی برای پذیرش داشته باشد. بطور کلی پذیرش ها در 4 ماه سال صورت می گیرد و تاریخ ها در دانشگاه متفاوت است.
برنامه کلاسی شما در نامه پذیرش شما ذکر خواهد شد. طی 90 روز قبل از زمان پرواز برنامه ریزی شده خود، می توانید برای ویزای تحصیلی مجارستان درخواست کنید. حدود 4 تا 6 هفته پس از درخواست وقت ملاقات طول می کشد. پس از ارائه کلیه اسناد، 1 تا 4 هفته دیگر برای پردازش آنها لازم است. شما باید حداقل یک هفته قبل از اولین کلاس خود به مجارستان سفر کنید تا بتوانید به محیط جدید عادت کنید.

4 – در کجا و چگونه می توان ویزای تحصیلی مجارستان را درخواست کرد؟

شما باید برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان با سفارت مجارستان در کشور خود جلسه‌ای ترتیب دهید و تمام مدارک فوق را در آنجا ارسال کنید. بسیاری از سفارت های کشورهای اروپایی در پایتخت هر کشوری واقع شده است. در کشور ایران نیز سفارت مجارستان در تهران بوده و در ساعات کاری همه روز بجز روزهای تعطیل باز می باشد. هر شخص متقاضی ویزای تحصیلی مجارستان بایستی بصورت حضوری به سفارت مراجعه کند و در صورت درخواست کودکان زیر 18 سال جهت تحصیل در مدارس این کشور بایستی والدین شان همراه آنها باشند.
فرد متقاضی ویزای تحصیلی مجارستان بایستی قرار ملاقاتی را از طریق آدرس ایمیل سفارت یا کنسولگری مجارستان رزرو کند و سپس شخصا به این آدرس به سفارت مراجعه کند. ساعات کاری سفارت مجارستان دوشنبه - پنجشنبه 11:00 صبح تا 12 بعد از ظهر و از ساعت 3:00 تا 4 بعد از ظهر است.

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان | ببین برو سفر

5 - اقدامات بعد از درخواست ویزای تحصیلی مجارستان

شما باید پس از ارائه کلیه مدارک، منتظر کنسولگری مجارستان باشید تا درخواست ویزای تحصیلی مجارستان را پردازش کند. در صورت بروز مشکل در اسناد با شما تماس خواهند گرفت. آنها حتی ممکن است برای مصاحبه با شما تماس بگیرند. برای صدور ویزای تحصیلی مجارستان بیش از 4 هفته زمان نخواهد برد. در ضمن شما باید برای عزیمت خود آماده شوید. شما باید لباس و همه چیزهایی را که با توجه به شرایطتان در مجارستان به آن نیاز خواهید داشت را جمع آوری و تهیه کنید.
در صورت وجود نامه دانشگاه معتبر یا بورس تحصیلی معتبر نیازی به نگرانی در مورد ریجکت ویزای تحصیلی مجارستان نیست و در اغلب موارد اینگونه ویزاها مورد پذیرش قرار می گیرند. در برخی مواقع وجود بیماریهای جدی و یا عفونی و مسری در شخص سبب رد درخواست ویزا می شود. بسیاری از کشورهای اروپایی سابقه شخص متقاضی را نیز بررسی می کنند تا بتوانند امنیت کشور خود را تامین کنند.مقاله جامع ترین اطلاعات ورود به مجارستان مخصوص اتباع خارجی از جمله ایرانیان را نیز مطالعه فرمایید.

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان | ببین برو سفر

6 - گرفتن اجازه اقامت بعد از اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

همچنین دانشجو موظف است پس از اخذ ویزای تحصیلی مجارستان مجوز اقامت را دریافت کند. اگر مجبور شوید بیش از 90 روز در آنجا زندگی کنید مجوز صادر می شود. وقتی همه اسناد را ارسال کردید و ویزای خود را دریافت کنید، فقط واجد شرایط دریافت اجازه اقامت هستید. شما باید طی 15 روز پس از ورود به کشور مجارستان، در اداره مهاجرت و پناهندگی درخواست اجازه اقامت کنید. برای دریافت اجازه اقامت دانشجویی در مجارستان، باید مدارک ذیل را ارسال کنید.
اثبات این که شما در دانشگاه مجارستان پذیرفته شده اید(نامه پذیرش).
مدرکی مبنی بر اینکه شهریه دانشگاه خود را پرداخت می کنید(هزینه پرداخت).
یک گواهی بیمه درمانی.
مدارک هویتی و گذرنامه ای معتبر
پس از ارسال این مدارک و در صورت صحت آنها مجوز اقامت برای شما صادر شده و قادر به تمدید آن در طول دوران تحصیل خود خواهید بود. در صورت اخذ بورس های تحصیلی، هزینه های پرواز، اقامت، غذا و بیمه و حتی لباس بر عهده موسسه یا دانشگاه بوده و بایستی تمامی این موارد در نامه پذیرش شما ذکر گردد.


سوالات متداول

1 - نامه پذیرش ویزای تحصیلی مجارستان را چگونه دریافت کنید؟
ابتدا، قبل از درخواست ویزای تحصیلی مجارستان، شما باید از دانشگاه مربوطه نامه پذیرش دریافت کنید. هنگامی که متقاضی پذیرش در هر دانشگاه مجارستان یا هر کشور دیگری هستید، مدیران دانشگاه نامه ای را برای شما ارسال می کنند که "نامه پذیرش" نام دارد. در نامه پذیرش ذکر شده است که شما اکنون دانش آموز آنها هستید. آنها همچنین به نام دانشکده مربوطه، نامگذاری آنها و برنامه کلاس اشاره می کنند. نامه پذیرش یکی از مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی مجارستان است.
2 - مدارک لازم برای ویزای تحصیلی مجارستان چگونه جمع آوری شود؟
مرحله بعدی جمع آوری مدارک لازم برای ویزای تحصیلی مجارستان است. در اینجا لیستی از کلیه مدارک لازم برای ویزای تحصیلی مجارستان ذکر شده است: فرم درخواست ویزای تحصیلی مجارستان نخستین شرط تحصیل دانشجو در مجارستان است. سفارت مجارستان آن را برای دانشجویان واجد شرایط صادر می کند. گذرنامه معتبر که باید برای دوره کامل تحصیل شما معتبر باشد در غیر این صورت گذرنامه باید بیش از یک سال و نیم اعتبار داشته باشد. سه عکس اندازه گذرنامه که اخیرا گرفته شده باشد. این عکس ها نباید قدیمی تر از شش یا هفت ماه باشد. نامه پذیرش از دانشگاه مجارستان که در آن ثبت نام می کنید. اثبات اینکه شهریه خود را به دانشگاه پرداخت کرده اید. بلیط یا رزرو پرواز خود به مجارستان. اثبات اسکان مناسب در مجارستان. بیانیه بانکی به عنوان اثبات مبلغ کافی در اختیار شما برای تأمین هزینه زندگی در مجارستان. گواهی پزشکی با بیان اینکه شما سالم هستید.
3 - چه موقع درخواست ویزای تحصیلی مجارستان دهید؟
در مجارستان بیش از چهل دانشگاه وجود دارد و بسیاری از رشته ها در هر موسسه تدریس می شوند. هر دانشگاه و برنامه می تواند جدول زمانی مختلفی برای پذیرش داشته باشد. بطور کلی پذیرش ها در 4 ماه سال صورت می گیرد و تاریخ ها در دانشگاه متفاوت است. برنامه کلاسی شما در نامه پذیرش شما ذکر خواهد شد. طی 90 روز قبل از زمان پرواز برنامه ریزی شده خود، می توانید برای ویزای تحصیلی مجارستان درخواست کنید. حدود 4 تا 6 هفته پس از درخواست وقت ملاقات طول می کشد. پس از ارائه کلیه اسناد، 1 تا 4 هفته دیگر برای پردازش آنها لازم است. شما باید حداقل یک هفته قبل از اولین کلاس خود به مجارستان سفر کنید تا بتوانید به محیط جدید عادت کنید.
4 – در کجا و چگونه می توان ویزای تحصیلی مجارستان را درخواست کرد؟
شما باید برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان با سفارت مجارستان در کشور خود جلسه‌ای ترتیب دهید و تمام مدارک فوق را در آنجا ارسال کنید. بسیاری از سفارت های کشورهای اروپایی در پایتخت هر کشوری واقع شده است. در کشور ایران نیز سفارت مجارستان در تهران بوده و در ساعات کاری همه روز بجز روزهای تعطیل باز می باشد. هر شخص متقاضی ویزای تحصیلی مجارستان بایستی بصورت حضوری به سفارت مراجعه کند و در صورت درخواست کودکان زیر 18 سال جهت تحصیل در مدارس این کشور بایستی والدین شان همراه آنها باشند. فرد متقاضی ویزای تحصیلی مجارستان بایستی قرار ملاقاتی را از طریق آدرس ایمیل سفارت یا کنسولگری مجارستان رزرو کند و سپس شخصا به این آدرس به سفارت مراجعه کند. ساعات کاری سفارت مجارستان دوشنبه - پنجشنبه 11:00 صبح تا 12 بعد از ظهر و از ساعت 3:00 تا 4 بعد از ظهر است.

دیدگاه ها