سؤالات متداول در زمینه شرایط ویزای تحصیلی آلمان

سؤالات متداول در زمینه شرایط ویزای تحصیلی آلمان

بایستی چه نوع ویزای تحصیلی آلمان دریافت نمود؟

ویزای تحصیلی آلمان از نوع تحصیلات دروس غیر آکادمیک. یک دوره 3 - 12 ماهه ای است که حداقل 18 ساعت درس در هفته صورت می گیرد. این دوره نباید هدف شما باشد تا شما را برای مطالعات آکادمیک بیشتر آماده کند.
ویزای تحصیلی آلمان از نوع اقدامات پیش دانشگاهی. یک دوره بیشتر از 3 ماه با هدف آماده سازی شما برای تحصیلات دانشگاهی تمام وقت است.مقالهنحوه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن آلمان را نیز مطالعه فرمایید.
ویزای تحصیلی آلمان از نوع دوره های زبان آلمانی قبل از آکادمیک. شرکت در یک دوره مقدماتی قبل از برگزاری هر یک از این آزمون های شناخته شده قبل از تحصیل که باید یک پیش نیاز دانشگاه قبل از پذیرش نهایی شما در مطالعات و پژوهش های دانشگاهی باشد.
دوره پایه مقدماتی "مطالعات Studienkolleg". این دوره باید شما را برای آزمون صلاحیت "Feststellungsprüfung" آماده کند. با گذراندن این آزمون، باید انتظار داشته باشید که مدرک دانشگاهی شناخته شده "Hochschulzugangsberechtigung" را دریافت کنید(این امر درصورتی که گواهی مرخصی دبیرستان خارجی شما در آلمان به رسمیت شناخته نشود) صدق می کند.
ویزای تحصیلی آلمان از نوع شرکت در کارآموزی مقدماتی اجباری. شرکت در کارآموزی باید پیش شرط پذیرش در برنامه تحصیلی باشد، مثال: شرکت در دانشگاه علوم کاربردی.
ویزای تحصیلی آلمان از نوع مطالعات اعطای مدرک دانشگاهی. شما باید تأییدیه قبولی در مطالعات را از یک ارائه دهنده آموزش عالی معتبر در آلمان دریافت کرده باشید. این مربوط به مطالعات منتهی به یک درجه آموزش عالی شناخته شده مانند لیسانس(BA ، BSc ، BSEng)، کارشناسی ارشد(MA ، MSc ، MEng) یا PhD است.

سؤالات متداول در زمینه شرایط ویزای تحصیلی آلمان | ببین برو سفر

نامه تأییدیه پذیرش دانشگاه برای درخواست ویزای تحصیلی آلمان چیست؟

نامه تأییدیه پذیرش دانشگاه یک تأییدیه کتبی است که تأیید می کند شما به عنوان دانشجو پذیرفته شده اید.
نامه تأییدیه معمولا شامل اطلاعات زیر است:
جزئیات ارائه دهنده آموزش. جایی که برای تحصیل پذیرفته شده اید.
کارت پاسخ پذیرش. لازم است تأیید کنید که مکان پیشنهادی برای تحصیل را می پذیرید. این کار با پاسخگویی به دفتر پذیرش دانشگاه با کارت امضا شده انجام می شود.
شما باید به عنوان دانشجو در دانشگاه ثبت نام کنید.
شرکت در آزمون زبان آلمانی یا آزمون ورودی مقدماتی دانشگاه(در صورت پذیرش مشروط).
جزئیات مربوط به روز انتخاب واحد. روزی که دانشجویان جدید از محل و فعالیتهای دانشگاه مطلع می شوند.

نامه تأیید پذیرش مشروط دانشگاه چیست؟

این تصمیمی است که اداره پذیرش دانشگاه پس از درخواست شما گرفته است، اما این شرط آن است که قبل از اینکه به طور رسمی دانشجوی آن دانشگاه شوید، چند مورد دیگر را نیز تکمیل کنید.
این مورد ممکن است معمولا شامل مشارکت در اقدامات مقدماتی و یا قبولی در آزمون های خاص قبل از دانشگاهی باشد.مقاله چک لیست ویزای شینگن آلمان عمومی مورد نیاز جهت اخذ برای تمامی انواع ویزای اقامت کوتاه مدت را نیز مطالعه فرمایید.

شرایط ورود به دانشگاه و اخذ ویزای تحصیلی آلمان با مدرک (HZB) چیست؟

HZB  یکی از اصلی ترین مدارکی است که شما نیاز به درخواست پذیرش در یک ارائه دهنده آموزش عالی آلمانی دارید. این مدرک معادل گواهی تحصیلات خارجی شما است.
اگر تحصیلات ابتدایی شما برابر با HZB نیست، باید آزمونی برای تشخیص را انجام دهید. این آزمون تنها درصورتی که سایر شرایط لازم برای ورود به دانشگاه را نیز داشته باشید، معتبر است.

سؤالات متداول در زمینه شرایط ویزای تحصیلی آلمان | ببین برو سفر

کدام مدارک زبان انگلیسی برای تحصیل در آلمان و ویزای تحصیلی آلمان معتبر است؟

گواهینامه های شناخته شده زبان آلمانی برای تحصیل در دانشگاه آلمان شامل موارد زیر است:
TestDaF سطح چهارم. گذراندن آزمون آلمانی TestDaF به عنوان زبان خارجی دانشجویان خارجی در همه بخش ها.
گواهی DSH II یا III. آزمون DSH برای پذیرش متقاضیان دانشجویان خارجی لازم است.
سایر آزمون های زبان آلمانی لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان عبارتند از:
آزمون ارزیابی در پایان کلاسهای مقدماتی نهادی.
گواهی DSD سطح II. دیپلم زبان کنفرانس دائمی وزرا برای امور معارف و فرهنگ، سطح دوم.
گواهینامه گواتر C2. برای گذراندن آزمون گوته از سطح C2.مقاله چک لیست خصوصی مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن آلمان برای انواع ویزای اقامت کوتاه مدت را نیز مطالعه فرمایید.
گواهی Telc Deutch C1 یا B2 Hochschule. برای گذراندن تست های Telc C1 یا B2 Hochschule.
برای اثبات مهارت زبان انگلیسی اخذ ویزای تحصیلی آلمان، هر یک از گواهینامه های زیر را ارسال کنید:
گزارش امتیازات رسمی آزمون تافل. نمرات مورد نیاز: IbT-88 ، Pbt-66.
گزارش امتیازات رسمی آزمون آیلتس. مستقیما یا توسط شورای انگلیس برای شما ارسال شده باشد. نمره گروه مورد نیاز در آیلتس آکادمیک باید 6.5+ باشد.
گواهینامه انگلیسی A ، B یا C. Cambridge Advanced English همراه با گواهی انگلیسی کمبریج A ، B یا C
به خاطر داشته باشید که برخی دانشگاه ها می توانند شرایط لازم مخصوص برای مهارت زبان را داشته باشند و همه آزمون ها و نمرات زبان را نمی پذیرند.

سؤالات متداول در زمینه شرایط ویزای تحصیلی آلمان | ببین برو سفر

نسخه های نمرات از مطالعات قبلی برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان چیست؟

سند رسمی است که دانشگاه شما یا سایر دانشگاه های عالی که قبلا در آن تحصیل کرده اید صادر کرده است و تمام نمرات دریافت شده در طول تحصیلات را نشان می دهد. این نامه باید امضا و پلمپ شده باشد.

گواهی اعتبار سنجی برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان چیست؟

سندی است که توسط وزارت آموزش و پرورش ملی مربوطه یا مقامات مشابه کشور برای شناسایی ارائه دهنده آموزش یا برنامه تحصیلی صادر شده است. با داشتن این سند می توانید تأیید کنید که صلاحیت شما توسط یک ارائه دهنده تأیید شده دولتی دریافت شده است.مقاله رفع ریجکت ویزای آلمان مهم ترین دلایل ریجکت ویزای شینگن آلمان را نیز مطالعه فرمایید.

محضری شدن اسناد برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان چیست؟

محضری شدن اسناد رسمی برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان(همچنین به عنوان احراز هویت نیز شناخته می شود) بدین معناست که فتوکپی های اسناد اصلی شما باید مهر رسمی و امضای معتبر مرجع مربوط را در اختیار داشته باشند.
این قانون برای تمامی امضاها، گواهینامه ها و تأییدهای ارائه شده به صورت دیجیتال لازم نیست.

سؤالات متداول در زمینه شرایط ویزای تحصیلی آلمان | ببین برو سفر

معادل کارشناسی / کارشناسی ارشد در آلمان کدام مدارک می باشد؟

اگر می خواهید تحصیلات کارشناسی ارشد را در آلمان پس از گذراندن تحصیلات قبلی یعنی پایان دوره لیسانس شروع کنید، باید برابری این مطالعات را با مطالعات لیسانس در آلمان تأیید کنید. شما باید این مدرک را از ارائه دهنده مدارک دانشگاهی قبلی دریافت کنید.

برنامه درسی برای تحصیل در آلمان برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان چیست؟

برنامه درسی برای تحصیل در آلمان برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان سندی است که تمام مهارت های به دست آمده در مطالعات قبلی شما در آن ذکر شده است. با این وجود، چنین پتانسیل هایی باید با الزامات برنامه دانشگاهی خاصی که اعمال می کنید، ارتباط داشته باشد. در این برنامه بایستی شرح مفصلی از نوع مدرک، گروه ، بخش و دانشگاه ارائه شده باشد.مقاله شرایط درخواست ویزای شینگن آلمان مخصوص شهروندان ایرانی را نیز مطالعه فرمایید.

چه اطلاعاتی را باید در برنامه درسی برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان بگنجانید؟

در صورت نیاز به یک CV، باید اطلاعات مربوط به آموزش رسمی و غیر رسمی قبلی، کارآموزی، فعالیت اشتغال، خدمات ملی را به ترتیب زمانی درج کنید.
همچنین باید اطلاعات مربوط به مهارت های شما و سایر استعدادهای خاص را در بر بگیرد. آموزش رسمی باید شامل اطلاعاتی در مورد مدارس و دانشگاه هایی باشد که در آن تحصیل کرده اید، موضوع تحصیل و تاریخ فارغ التحصیلی را کاملا ذکر گردد.


سوالات متداول

بایستی چه نوع ویزای تحصیلی آلمان دریافت نمود؟
ویزای تحصیلی آلمان از نوع تحصیلات دروس غیر آکادمیک. یک دوره 3 - 12 ماهه ای است که حداقل 18 ساعت درس در هفته صورت می گیرد. این دوره نباید هدف شما باشد تا شما را برای مطالعات آکادمیک بیشتر آماده کند. ویزای تحصیلی آلمان از نوع اقدامات پیش دانشگاهی. یک دوره بیشتر از 3 ماه با هدف آماده سازی شما برای تحصیلات دانشگاهی تمام وقت است. ویزای تحصیلی آلمان از نوع دوره های زبان آلمانی قبل از آکادمیک. شرکت در یک دوره مقدماتی قبل از برگزاری هر یک از این آزمون های شناخته شده قبل از تحصیل که باید یک پیش نیاز دانشگاه قبل از پذیرش نهایی شما در مطالعات و پژوهش های دانشگاهی باشد. دوره پایه مقدماتی "مطالعات Studienkolleg". این دوره باید شما را برای آزمون صلاحیت "Feststellungsprüfung" آماده کند. با گذراندن این آزمون، باید انتظار داشته باشید که مدرک دانشگاهی شناخته شده "Hochschulzugangsberechtigung" را دریافت کنید(این امر درصورتی که گواهی مرخصی دبیرستان خارجی شما در آلمان به رسمیت شناخته نشود) صدق می کند. ویزای تحصیلی آلمان از نوع شرکت در کارآموزی مقدماتی اجباری. شرکت در کارآموزی باید پیش شرط پذیرش در برنامه تحصیلی باشد، مثال: شرکت در دانشگاه علوم کاربردی. ویزای تحصیلی آلمان از نوع مطالعات اعطای مدرک دانشگاهی. شما باید تأییدیه قبولی در مطالعات را از یک ارائه دهنده آموزش عالی معتبر در آلمان دریافت کرده باشید. این مربوط به مطالعات منتهی به یک درجه آموزش عالی شناخته شده مانند لیسانس(BA ، BSc ، BSEng)، کارشناسی ارشد(MA ، MSc ، MEng) یا PhD است.
کدام مدارک زبان انگلیسی برای تحصیل در آلمان و ویزای تحصیلی آلمان معتبر است؟
گواهینامه های شناخته شده زبان آلمانی برای تحصیل در دانشگاه آلمان شامل موارد زیر است: TestDaF سطح چهارم. گذراندن آزمون آلمانی TestDaF به عنوان زبان خارجی دانشجویان خارجی در همه بخش ها. گواهی DSH II یا III. آزمون DSH برای پذیرش متقاضیان دانشجویان خارجی لازم است. سایر آزمون های زبان آلمانی لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان عبارتند از: آزمون ارزیابی در پایان کلاسهای مقدماتی نهادی. گواهی DSD سطح II. دیپلم زبان کنفرانس دائمی وزرا برای امور معارف و فرهنگ، سطح دوم. گواهینامه گواتر C2. برای گذراندن آزمون گوته از سطح C2. گواهی Telc Deutch C1 یا B2 Hochschule. برای گذراندن تست های Telc C1 یا B2 Hochschule. برای اثبات مهارت زبان انگلیسی اخذ ویزای تحصیلی آلمان، هر یک از گواهینامه های زیر را ارسال کنید: گزارش امتیازات رسمی آزمون تافل. نمرات مورد نیاز: IbT-88 ، Pbt-66. گزارش امتیازات رسمی آزمون آیلتس. مستقیما یا توسط شورای انگلیس برای شما ارسال شده باشد. نمره گروه مورد نیاز در آیلتس آکادمیک باید 6.5+ باشد. گواهینامه انگلیسی A ، B یا C. Cambridge Advanced English همراه با گواهی انگلیسی کمبریج A ، B یا C به خاطر داشته باشید که برخی دانشگاه ها می توانند شرایط لازم مخصوص برای مهارت زبان را داشته باشند و همه آزمون ها و نمرات زبان را نمی پذیرند.
نسخه های نمرات از مطالعات قبلی برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان چیست؟
سند رسمی است که دانشگاه شما یا سایر دانشگاه های عالی که قبلا در آن تحصیل کرده اید صادر کرده است و تمام نمرات دریافت شده در طول تحصیلات را نشان می دهد. این نامه باید امضا و پلمپ شده باشد.
گواهی اعتبار سنجی برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان چیست؟
سندی است که توسط وزارت آموزش و پرورش ملی مربوطه یا مقامات مشابه کشور برای شناسایی ارائه دهنده آموزش یا برنامه تحصیلی صادر شده است. با داشتن این سند می توانید تأیید کنید که صلاحیت شما توسط یک ارائه دهنده تأیید شده دولتی دریافت شده است.
محضری شدن اسناد برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان چیست؟
محضری شدن اسناد رسمی برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان(همچنین به عنوان احراز هویت نیز شناخته می شود) بدین معناست که فتوکپی های اسناد اصلی شما باید مهر رسمی و امضای معتبر مرجع مربوط را در اختیار داشته باشند. این قانون برای تمامی امضاها، گواهینامه ها و تأییدهای ارائه شده به صورت دیجیتال لازم نیست.
معادل کارشناسی / کارشناسی ارشد در آلمان کدام مدارک می باشد؟
اگر می خواهید تحصیلات کارشناسی ارشد را در آلمان پس از گذراندن تحصیلات قبلی یعنی پایان دوره لیسانس شروع کنید، باید برابری این مطالعات را با مطالعات لیسانس در آلمان تأیید کنید. شما باید این مدرک را از ارائه دهنده مدارک دانشگاهی قبلی دریافت کنید.
برنامه درسی برای تحصیل در آلمان برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان چیست؟
برنامه درسی برای تحصیل در آلمان برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان سندی است که تمام مهارت های به دست آمده در مطالعات قبلی شما در آن ذکر شده است. با این وجود، چنین پتانسیل هایی باید با الزامات برنامه دانشگاهی خاصی که اعمال می کنید، ارتباط داشته باشد. در این برنامه بایستی شرح مفصلی از نوع مدرک، گروه ، بخش و دانشگاه ارائه شده باشد.
چه اطلاعاتی را باید در برنامه درسی برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان بگنجانید؟
در صورت نیاز به یک CV، باید اطلاعات مربوط به آموزش رسمی و غیر رسمی قبلی، کارآموزی، فعالیت اشتغال، خدمات ملی را به ترتیب زمانی درج کنید. همچنین باید اطلاعات مربوط به مهارت های شما و سایر استعدادهای خاص را در بر بگیرد. آموزش رسمی باید شامل اطلاعاتی در مورد مدارس و دانشگاه هایی باشد که در آن تحصیل کرده اید، موضوع تحصیل و تاریخ فارغ التحصیلی را کاملا ذکر گردد.

دیدگاه ها