آشنایی کامل و سریع با روند اخذ ویزای تحصیلی آلمان(قسمت سوم)

آشنایی کامل و سریع با روند اخذ ویزای تحصیلی آلمان(قسمت سوم)

چگونه برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان اجازه اقامت دانشجویی خود را در آلمان دریافت کنید

1. خانه دائمی برای خود پیدا کنید. در هفته اول ورود خود به آلمان با ویزای تحصیلی آلمان، باید اقامت دائمی پیدا کنید.
2. در دفتر اقامتگاه ثبت نام کنید. بلافاصله پس از این، باید نشانی زندگی را در دفتر محل اقامت محلی ثبت کنید. پس از ثبت نام ، تأیید ثبت نام "Meldebescheinigung" دریافت خواهید کرد.مقاله نحوه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن آلمان را نیز مطالعه فرمایید.

مدارک لازم جهت ثبت نام در آلمان به عنوان دانشجوی بین المللی جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان عبارتند از:

گذرنامه معتبر یا کارت شناسایی ملی معتبر.
قرارداد اجاره
نامه تأییدیه آدرس زندگی شما. صادر شده توسط صاحبخانه خود در محلی که اجاره کرده اید.

اخذ ویزای تحصیلی آلمان | ببین برو سفر

3. ثبت نام در دانشگاه. شما باید به طور رسمی در دانشگاه ثبت نام کنید تا بتوانید در مطالعات شرکت کنید و به منابع دانشگاه دسترسی پیدا کنید. این کار باید در دوره ثبت نام انجام شود، در مهلتی که در نامه پذیرش برای شما اعلام شده است.مقاله رفع ریجکت ویزای آلمان مهم ترین دلایل ریجکت ویزای شینگن آلمان را نیز مطالعه فرمایید.
این فرآیند با ارائه لیستی از اسناد در دفتر امور دانشجویی "Studentensekretariat" دانشگاه که در آن تحصیل خواهید کرد، انجام می شود. علاوه بر این، قبل از دریافت شناسه و رمز عبور و در آخر کارت شناسایی به عنوان دانشجو، باید هزینه ترم را پرداخت کنید.
تأیید پذیرش در مطالعات و پژوهش های دانشگاهی.
واجد شرایط ورود به دانشگاه آلمان به شما اجازه می دهد تحصیلات دانشگاهی را در آلمان شروع کنید.
عکس های اخیرا گرفته شده در سایز گذرنامه
بیمه سلامت دانشجویی
توجه: دفتر بین المللی "Akademisches Auslandsamt" دانشگاه شما آدرس کلیدی است که در آن شما می توانید طیف وسیعی از اطلاعات در مورد تحصیلات و شرایط اقامت خود را دریافت کنید.
4. برای تحصیل نیاز به اخذ مجوز اقامت دارید. هنگام ثبت نام در مطالعات و پژوهش های دانشگاهی با درخواست مجوز اقامت تحصیل به عنوان مرجع اتباع بیگانه محلی "Einwohnermeldeamt" ویزای تحصیلی آلمان خود را تمدید کنید. مقاله چک لیست خصوصی مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن آلمان برای انواع ویزای اقامت کوتاه مدت را نیزمطالعه فرمایید.

اخذ ویزای تحصیلی آلمان | ببین برو سفر

مدارک لازم برای درخواست اجازه اقامت برای تحصیل در آلمان با داشتن ویزای تحصیلی آلمان:

فرم درخواست برای اجازه اقامت بطور صحیح تکمیل شده باشد.
گذرنامه یا کارت شناسایی ملی شما. بایستی ویزای ورود معتبر باشد.
اسنادی که آدرس دائمی شما در آلمان را نشان می دهد.
تاییدیه ثبت نام.
قرارداد اجاره
نامه صاحبخانه مبنی بر تأییدیه آدرس دائمی شما.
عکس های گرفته شده از نوع گذرنامه.
اثبات معاش مالی(همان مدارکی را که هنگام درخواست ویزا ارائه کرده اید ارسال کنید).مقاله چک لیست ویزای شینگن آلمان عمومی مورد نیاز جهت اخذ برای تمامی انواع ویزای اقامت کوتاه مدت را نیز مطالعه فرمایید.
اثبات پذیرش در مطالعات و پژوهش های دانشگاهی(به عنوان مثال گواهی ثبت نام، تأییدیه پذیرش یا مدرک پذیرش مشروط در مطالعات).
پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی آلمان. هزینه درخواست برای متقاضیان در بار اول 56-100 یورو، برای تمدید اجازه اقامت 49-96 یورو است. این هزینه برای مردم ترکیه 28.8 یورو است.
تمامی دانشجویان دارای ملیت ایرانی یا دارای مجوز اقامت کشور ایران بایستی جهت تحصیل در آلمان، درخواست ویزای تحصیلی آلمان را انجام داده و از سفارت دریافت کنند. قبل از اخذ ویزای تحصیلی آلمان بایستی یا بورس تحصیلی پشتیبان از دانشگاه های معتبر دریافت نمایند یا می توانند با قبول هزینه های تحصیلی براحتی در رشته و مقطع مورد نظر خود در دانشگاه مطرح علمی ثبت نام نمایند و سپس مدارک مربوطه همراه با مدرک زبان مورد تایید وزارت آموزش کشور آلمان را برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان به سفارت ارسال کنند. مقاله شرایط درخواست ویزای شینگن آلمان مخصوص شهروندان ایرانی را نیز مطالعه فرمایید.


سوالات متداول

چگونه برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان اجازه اقامت دانشجویی خود را در آلمان دریافت کنید؟
1. خانه دائمی برای خود پیدا کنید. در هفته اول ورود خود به آلمان با ویزای تحصیلی آلمان، باید اقامت دائمی پیدا کنید. 2. در دفتر اقامتگاه ثبت نام کنید. بلافاصله پس از این، باید نشانی زندگی را در دفتر محل اقامت محلی ثبت کنید. پس از ثبت نام ، تأیید ثبت نام "Meldebescheinigung" دریافت خواهید کرد.
مدارک لازم جهت ثبت نام در آلمان به عنوان دانشجوی بین المللی جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان چیست؟
گذرنامه معتبر یا کارت شناسایی ملی معتبر. قرارداد اجاره نامه تأییدیه آدرس زندگی شما. صادر شده توسط صاحبخانه خود در محلی که اجاره کرده اید. 3. ثبت نام در دانشگاه. شما باید به طور رسمی در دانشگاه ثبت نام کنید تا بتوانید در مطالعات شرکت کنید و به منابع دانشگاه دسترسی پیدا کنید. این کار باید در دوره ثبت نام انجام شود، در مهلتی که در نامه پذیرش برای شما اعلام شده است. این فرآیند با ارائه لیستی از اسناد در دفتر امور دانشجویی "Studentensekretariat" دانشگاه که در آن تحصیل خواهید کرد، انجام می شود. علاوه بر این، قبل از دریافت شناسه و رمز عبور و در آخر کارت شناسایی به عنوان دانشجو، باید هزینه ترم را پرداخت کنید. تأیید پذیرش در مطالعات و پژوهش های دانشگاهی. واجد شرایط ورود به دانشگاه آلمان به شما اجازه می دهد تحصیلات دانشگاهی را در آلمان شروع کنید. عکس های اخیرا گرفته شده در سایز گذرنامه بیمه سلامت دانشجویی توجه: دفتر بین المللی "Akademisches Auslandsamt" دانشگاه شما آدرس کلیدی است که در آن شما می توانید طیف وسیعی از اطلاعات در مورد تحصیلات و شرایط اقامت خود را دریافت کنید. 4. برای تحصیل نیاز به اخذ مجوز اقامت دارید. هنگام ثبت نام در مطالعات و پژوهش های دانشگاهی با درخواست مجوز اقامت تحصیل به عنوان مرجع اتباع بیگانه محلی "Einwohnermeldeamt" ویزای تحصیلی آلمان خود را تمدید کنید.
مدارک لازم برای درخواست اجازه اقامت برای تحصیل در آلمان با داشتن ویزای تحصیلی آلمان چیست؟
فرم درخواست برای اجازه اقامت بطور صحیح تکمیل شده باشد. گذرنامه یا کارت شناسایی ملی شما. بایستی ویزای ورود معتبر باشد. اسنادی که آدرس دائمی شما در آلمان را نشان می دهد. تاییدیه ثبت نام. قرارداد اجاره نامه صاحبخانه مبنی بر تأییدیه آدرس دائمی شما. عکس های گرفته شده از نوع گذرنامه. اثبات معاش مالی(همان مدارکی را که هنگام درخواست ویزا ارائه کرده اید ارسال کنید). اثبات پذیرش در مطالعات و پژوهش های دانشگاهی(به عنوان مثال گواهی ثبت نام، تأییدیه پذیرش یا مدرک پذیرش مشروط در مطالعات). پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی آلمان. هزینه درخواست برای متقاضیان در بار اول 56-100 یورو، برای تمدید اجازه اقامت 49-96 یورو است. این هزینه برای مردم ترکیه 28.8 یورو است. تمامی دانشجویان دارای ملیت ایرانی یا دارای مجوز اقامت کشور ایران بایستی جهت تحصیل در آلمان، درخواست ویزای تحصیلی آلمان را انجام داده و از سفارت دریافت کنند. قبل از اخذ ویزای تحصیلی آلمان بایستی یا بورس تحصیلی پشتیبان از دانشگاه های معتبر دریافت نمایند یا می توانند با قبول هزینه های تحصیلی براحتی در رشته و مقطع مورد نظر خود در دانشگاه مطرح علمی ثبت نام نمایند و سپس مدارک مربوطه همراه با مدرک زبان مورد تایید وزارت آموزش کشور آلمان را برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان به سفارت ارسال کنند.

دیدگاه ها