آشنایی کامل و سریع با روند اخذ ویزای تحصیلی آلمان(قسمت دوم)

آشنایی کامل و سریع با روند اخذ ویزای تحصیلی آلمان(قسمت دوم)

چگونه می توان برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام کرد؟

روند درخواست ویزای تحصیلی آلمان می تواند روشی گیج کننده برای بسیاری از دانشجویان بین المللی باشد. رویه ها درخواست ویزا از کشور به کشور دیگری متفاوت است، اما کلیه مراحل اصلی مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی آلمان در زیر شرح داده شده است. 

در این بخش مرحله به مرحله درخواست ویزای تحصیلی آلمان آورده شده است:

نزدیکترین سفارت یا کنسولگری آلمان را پیدا کنید. می توانید از Google برای جستجوی سفارت یا کنسولگری در نزدیکی خود(یا کشور دیگری که در نزدیکی شماست) استفاده کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد شرایط مورد نیاز و تنظیم قرار ملاقات ویزای تحصیلی آلمان بدست آورید. کلیه مأموریت های رسمی آلمان در سایر کشورها دارای یک وب سایت رسمی به صورت آنلاین، به همراه آدرس فیزیکی و اطلاعات تماس آنها هستند.مقاله شرایط درخواست ویزای شینگن آلمان مخصوص شهروندان ایرانی را نیز مطالعه فرمایید.
الزامات و رویه ها را مرور کنید. پس از یافتن وب سایت سفارت آلمان، به بخش های ویزای تحصیلی آلمان می روید تا کلیه الزامات خاص کشور و مراحل تنظیم قرار ملاقات ویزای تحصیلی آلمان را بررسی کنید. قبل از تعیین وقت ویزا، اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات ارائه شده(به ویژه مدارکی که باید در اختیار داشته باشید) را با دقت بررسی کنید.


یک قرار ملاقات ویزای تحصیلی آلمان تنظیم کنید. پس از آماده شدن، با دنبال کردن مراحل شرح داده شده در وب سایت رسمی سفارت آلمان در کشور خود، باید ویزای خود را تنظیم کنید. در برخی از کشورها، باید چند هفته قبل از موعد مقرر درخواست ویزا خود را انجام دهید زیرا سفارت می تواند درخواست ویزای زیادی داشته باشد و در این صورت زمان بیشتری برای رسیدگی به درخواست شما داشته باشند. زمان بندی بسیار مهم است، گاهی اوقات می توانید حتی نیاز به مصاحبه ویزای تحصیلی آلمان نداشته باشید، بنابراین حتما سریع عمل کنید. مقاله چک لیست ویزای شینگن آلمان عمومی مورد نیاز جهت اخذ برای تمامی انواع ویزای اقامت کوتاه مدت را نیز مطالعه فرمایید.

نوع ویزا
هزینه ویزا
هزینه درخواست ویزای تحصیلی60.00 € - 75.00 €

برای مصاحبه ویزا آماده شوید. شما باید هزینه درخواست ویزای تحصیلی آلمان(60.00 € - 75.00 €) را پرداخت کرده و در زمان مصاحبه ویزا، تأییدیه پرداخت را با خود داشته باشید. در صورت رد ویزای تحصیلی آلمان شما این هزینه قابل استرداد نیست. شما باید نرخ ارز کشور خود را تأیید کنید و مبلغ دقیق آن را پرداخت کنید. شما باید خود را از قبل برای مصاحبه آماده کنید. در اینجا برخی از متداول ترین سؤالات و پاسخ های مصاحبه ویزا تحصیلی آلمان آورده شده است. پس از انجام مصاحبه، پاسخ رسمی دریافت خواهید کرد که ویزای شما تأیید یا رد شده است.


چه زمانی برای ویزای تحصیلی آلمانی بایستی اقدام کنید؟

بهترین زمان برای ویزای تحصیلی آلمان بلافاصله پس از دریافت نامه پذیرش دانشگاه و تأمین بودجه لازم برای زندگی و تحصیل در آلمان است.
این یکی از مهمترین الزامات است و اگر بورس رسمی به شما اعطا نشده است، باید اثبات منابع مالی را از طریق راههای دیگری مانند داشتن واریزی در یک حساب مسدود شده آلمانی ارائه کنید. مقاله چک لیست خصوصی مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن آلمان برای انواع ویزای اقامت کوتاه مدت را نیز

زمان پردازش ویزای تحصیلی آلمان

به طور متوسط 25 روز طول می کشد تا درخواست ویزای تحصیلی آلمان بررسی شود. زمان پردازش بسته به کشور و سفارت آلمان که در آن درخواست می کنید متفاوت است.
همه برنامه های ویزای دیگر آلمان برای تحصیل معمولا طی 3 ماه انجام می شود.مقاله رفع ریجکت ویزای آلمان مهم ترین دلایل ریجکت ویزای شینگن آلمان را نیز مطالعه فرمایید.

ویزای متقاضی دانشجویان آلمانی

ویزای متقاضی دانشجویی آلمانی ویزایی است که در صورت تصمیم به رفتن به آلمان در دانشگاه به صورت حضوری ویزا را درخواست خواهید کرد.
این ویزا در ابتدا به مدت سه ماه صادر می شود، اما در صورت لزوم می تواند شش ماه دیگر تمدید شود.
اگر ظرف شش ماه نامه پذیرفته شده را در برنامه تحصیل تمام وقت دانشگاه یا معیار مقدماتی دانشگاه دریافت کنید، ویزای شما می تواند به ویزای دانشجویی آلمانی یا اجازه اقامت تحصیل تبدیل شود.مقاله نحوه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن آلمان را نیز مطالعه فرمایید.


سوالات متداول

چگونه می توان برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام کرد؟
روند درخواست ویزای تحصیلی آلمان می تواند روشی گیج کننده برای بسیاری از دانشجویان بین المللی باشد. رویه ها درخواست ویزا از کشور به کشور دیگری متفاوت است، اما کلیه مراحل اصلی مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی آلمان در زیر شرح داده شده است.
چه زمانی برای ویزای تحصیلی آلمانی بایستی اقدام کنید؟
بهترین زمان برای ویزای تحصیلی آلمان بلافاصله پس از دریافت نامه پذیرش دانشگاه و تأمین بودجه لازم برای زندگی و تحصیل در آلمان است. این یکی از مهمترین الزامات است و اگر بورس رسمی به شما اعطا نشده است، باید اثبات منابع مالی را از طریق راههای دیگری مانند داشتن واریزی در یک حساب مسدود شده آلمانی ارائه کنید.
زمان پردازش ویزای تحصیلی آلمان چقدر است؟
به طور متوسط 25 روز طول می کشد تا درخواست ویزای تحصیلی آلمان بررسی شود. زمان پردازش بسته به کشور و سفارت آلمان که در آن درخواست می کنید متفاوت است. همه برنامه های ویزای دیگر آلمان برای تحصیل معمولا طی 3 ماه انجام می شود.
ویزای متقاضی دانشجویان آلمانی چقدر است؟
ویزای متقاضی دانشجویی آلمانی ویزایی است که در صورت تصمیم به رفتن به آلمان در دانشگاه به صورت حضوری ویزا را درخواست خواهید کرد. این ویزا در ابتدا به مدت سه ماه صادر می شود، اما در صورت لزوم می تواند شش ماه دیگر تمدید شود. اگر ظرف شش ماه نامه پذیرفته شده را در برنامه تحصیل تمام وقت دانشگاه یا معیار مقدماتی دانشگاه دریافت کنید، ویزای شما می تواند به ویزای دانشجویی آلمانی یا اجازه اقامت تحصیل تبدیل شود.

دیدگاه ها