آشنایی کامل و سریع با روند اخذ ویزای تحصیلی آلمان

آشنایی کامل و سریع با روند اخذ ویزای تحصیلی آلمان

تعداد افراد خارجی که کشور آلمان را برای تحصیل انتخاب می کنند و به دنبال ویزای تحصیلی آلمان هستند هر ساله در حال افزایش است. بیشتر دانشجویان بین المللی احتمالا قبل از مراجعه به آلمان برای تحصیل نیاز به گرفتن ویزای تحصیلی آلمان از کنسولگری آلمان در کشور خود دارند.
البته گاهی اوقات ممکن است تحصیل در آلمان نیاز به ویزای تحصیلی آلمان نباشد، اما باز هم به محض ورود به آلمان، شما مجبورید مجوز اقامت برای تحصیل بیش از 90 روز را دریافت کنید.مقاله نحوه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن آلمان را نیز مطالعه فرمایید.

آیا برای تحصیل در کشور آلمان به ویزای تحصیلی آلمان نیاز دارید؟

برای مطالعاتی که حداکثر 3 ماه طول بکشد، به ویزای شینگن آلمان احتیاج دارید.
برای مطالعاتی که بیش از 3 ماه طول بکشد، به ویزای ملی آلمان از نوع ویزای تحصیلی آلمان احتیاج دارید.
اگر با ویزای ملی وارد آلمان شوید، باید اقامت خود را با دریافت مجوز اقامت آلمان برای تحصیل در دفتر مهاجرتی تمدید کنید. شما باید این کار را انجام دهید در حالی که ویزای ورود شما هنوز معتبر است.مقاله رفع ریجکت ویزای آلمان مهم ترین دلایل ریجکت ویزای شینگن آلمان را نیز مطالعه فرمایید.
اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که بدانید آیا برای تحصیل در آلمان به عنوان دانشجوی بین المللی به ویزای تحصیلی آلمان نیاز دارید یا خیر؟ اگر این کار را انجام دهید، با توجه به طول و ماهیت مطالعات برنامه ریزی شده خود، بایستی چه نوع ویزای تحصیلی آلمان را درخواست کنید.

روند اخذ ویزای تحصیلی آلمان | ببین برو سفر

انواع ویزای تحصیلی آلمان

شما ممکن است ویزای تحصیلی آلمان را برای انواع تحصیلات و مقاطع تحصیلی دریافت کنید. این شامل نوع ویزا شامل مطالعات کارشناسی، تبادل یا تحصیلات تکمیلی است. این ویزا همچنین مشارکت در یک پیش دانشگاهی یا یک دوره زبان آلمانی غیر آکادمیک را نیز شامل می شود.
سه نوع ویزای تحصیلی آلمان وجود دارد که می توانید درخواست کنید:
ویزای تحصیلی آلمان. این ویزای دانشجویی استاندارد برای دانشجویان بین المللی است که در دانشگاه آلمان پذیرفته شده اند و آماده هستند تا تحصیلات خود را در یک برنامه دانشگاهی تمام وقت شروع کنند.مقاله چک لیست خصوصی مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن آلمان برای انواع ویزای اقامت کوتاه مدت را نیز
ویزای متقاضی دانشجویان آلمانی. در صورت نیاز به سفر به آلمان، جهت درخواست حضوری در پذیرش دانشگاه به این ویزای تحصیلی آلمان نیاز دارید. این ویزا به شما اجازه نمی دهد که در آلمان تحصیل کنید، این ویزا فقط برای مراحل درخواست دانشگاه معتبر است.
ویزای دوره زبان آلمانی. برای تحصیل در رشته زبان آلمانی در آلمان به این نوع ویزا نیاز دارید.

شرایط ویزای تحصیلی آلمان

مهمترین الزامات طی پروسه ویزای تحصیلی آلمان عبارتند از:
اسناد درخواست ویزای تحصیلی آلمان
فرم درخواست ویزای ملی را بطور صحیح پر کرده و امضا کنید.
گذرنامه معتبر ملی
دو قطعه عکس گذرنامه
شناسنامه
گواهی ازدواج شما(در صورت وجود)
شناسنامه فرزندتان(در صورت وجود)
سه قطعه عکس های اخیر در اندازه گذرنامه
فتوکپی از عناوین اقامت قبلی آلمان(در صورت وجود)
ویزای قبلی شینگن
اجازه اقامت قبلی آلمان. مقاله چک لیست ویزای شینگن آلمان عمومی مورد نیاز جهت اخذ برای تمامی انواع ویزای اقامت کوتاه مدت را نیز مطالعه فرمایید.

روند اخذ ویزای تحصیلی آلمان | ببین برو سفر

اثبات دارایی مالی "Finanzierungsnachweis"(یکی از موارد زیر بایستی ارائه گردد):

تأیید سپرده 10.236 یورو در یک حساب بانکی مسدود شده آلمان
نامه تعهد و شواهد مربوط به سوابق درآمد والدین و دارایی های مالی
نامه تعهد یک شهروند آلمانی "Verpflichtungserklärung". این نامه توسط ساکن آلمانی که می خواهد هزینه های شما را در طول تحصیل بپردازد، در دفتر ثبت نام مهاجرتی اخذ شده است.
گواهی اعطای بورس تحصیلی. باید میزان هزینه ها را هم نشان دهد.
تضمین بانکی. توسط یک بانک آلمانی شناخته شده برای شما صادر شده است.
تأیید پذیرش در مطالعات "Zulassungsbescheid". صادر شده توسط یک ارائه دهنده آموزش عالی شناخته شده در آلمان که نشان دهنده زمان شروع تحصیل و زبان تدریس است.
اثبات پذیرش شرطی "Bedingter Zulassungsbescheid" و یک دوره فشرده تایید شده "Intensiv-Sprachkurs". این نامه باید نشان دهنده شرط و تأیید شده برای شرکت در یک دوره زبان فشرده قبل از پذیرش نهایی در دانشگاه است. این دوره باید بیش از 6 ماه با حداقل 18 ساعت درس در هفته طول بکشد.مقاله شرایط درخواست ویزای شینگن آلمان مخصوص شهروندان ایرانی را نیز مطالعه فرمایید.
اثبات قبولی مشروط در دانشگاه
ارتباط با دانشگاه در رابطه با شرایط پذیرش نهایی
اثبات پرداخت دوره زبان. همراه با یک مکان تأیید شده در دوره. پرداخت باید حداقل 3 ماه اول را پوشش دهد.
تأیید پذیرش در یک دوره مقدماتی دانشگاه "Studienkolleg".
مدارک تحصیلات قبلی
گواهی ترک مدرسه
مدارک تحصیلی(اگر وارد مطالعات کارشناسی ارشد یا دکترا می شوید).
بیمه سلامت دانشجویی
مدرک ورود به دانشگاه
گواهی مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی


سوالات متداول

آیا برای تحصیل در کشور آلمان به ویزای تحصیلی آلمان نیاز دارید؟
برای مطالعاتی که حداکثر 3 ماه طول بکشد، به ویزای شینگن آلمان احتیاج دارید. برای مطالعاتی که بیش از 3 ماه طول بکشد، به ویزای ملی آلمان از نوع ویزای تحصیلی آلمان احتیاج دارید. اگر با ویزای ملی وارد آلمان شوید، باید اقامت خود را با دریافت مجوز اقامت آلمان برای تحصیل در دفتر مهاجرتی تمدید کنید. شما باید این کار را انجام دهید در حالی که ویزای ورود شما هنوز معتبر است. اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که بدانید آیا برای تحصیل در آلمان به عنوان دانشجوی بین المللی به ویزای تحصیلی آلمان نیاز دارید یا خیر؟ اگر این کار را انجام دهید، با توجه به طول و ماهیت مطالعات برنامه ریزی شده خود، بایستی چه نوع ویزای تحصیلی آلمان را درخواست کنید.
انواع ویزای تحصیلی آلمان؟
شما ممکن است ویزای تحصیلی آلمان را برای انواع تحصیلات و مقاطع تحصیلی دریافت کنید. این شامل نوع ویزا شامل مطالعات کارشناسی، تبادل یا تحصیلات تکمیلی است. این ویزا همچنین مشارکت در یک پیش دانشگاهی یا یک دوره زبان آلمانی غیر آکادمیک را نیز شامل می شود. سه نوع ویزای تحصیلی آلمان وجود دارد که می توانید درخواست کنید: ویزای تحصیلی آلمان. این ویزای دانشجویی استاندارد برای دانشجویان بین المللی است که در دانشگاه آلمان پذیرفته شده اند و آماده هستند تا تحصیلات خود را در یک برنامه دانشگاهی تمام وقت شروع کنند. ویزای متقاضی دانشجویان آلمانی. در صورت نیاز به سفر به آلمان، جهت درخواست حضوری در پذیرش دانشگاه به این ویزای تحصیلی آلمان نیاز دارید. این ویزا به شما اجازه نمی دهد که در آلمان تحصیل کنید، این ویزا فقط برای مراحل درخواست دانشگاه معتبر است. ویزای دوره زبان آلمانی. برای تحصیل در رشته زبان آلمانی در آلمان به این نوع ویزا نیاز دارید.
شرایط ویزای تحصیلی آلمان چیست؟
مهمترین الزامات طی پروسه ویزای تحصیلی آلمان عبارتند از: اسناد درخواست ویزای تحصیلی آلمان فرم درخواست ویزای ملی را بطور صحیح پر کرده و امضا کنید. گذرنامه معتبر ملی دو قطعه عکس گذرنامه شناسنامه گواهی ازدواج شما(در صورت وجود) شناسنامه فرزندتان(در صورت وجود) سه قطعه عکس های اخیر در اندازه گذرنامه فتوکپی از عناوین اقامت قبلی آلمان(در صورت وجود) ویزای قبلی شینگن اجازه اقامت قبلی آلمان
اثبات دارایی مالی "Finanzierungsnachweis" چه مواردی باید ارائه گردد؟
تأیید سپرده 10.236 یورو در یک حساب بانکی مسدود شده آلمان نامه تعهد و شواهد مربوط به سوابق درآمد والدین و دارایی های مالی نامه تعهد یک شهروند آلمانی "Verpflichtungserklärung". این نامه توسط ساکن آلمانی که می خواهد هزینه های شما را در طول تحصیل بپردازد، در دفتر ثبت نام مهاجرتی اخذ شده است. گواهی اعطای بورس تحصیلی. باید میزان هزینه ها را هم نشان دهد. تضمین بانکی. توسط یک بانک آلمانی شناخته شده برای شما صادر شده است. تأیید پذیرش در مطالعات "Zulassungsbescheid". صادر شده توسط یک ارائه دهنده آموزش عالی شناخته شده در آلمان که نشان دهنده زمان شروع تحصیل و زبان تدریس است. اثبات پذیرش شرطی "Bedingter Zulassungsbescheid" و یک دوره فشرده تایید شده "Intensiv-Sprachkurs". این نامه باید نشان دهنده شرط و تأیید شده برای شرکت در یک دوره زبان فشرده قبل از پذیرش نهایی در دانشگاه است. این دوره باید بیش از 6 ماه با حداقل 18 ساعت درس در هفته طول بکشد. اثبات قبولی مشروط در دانشگاه ارتباط با دانشگاه در رابطه با شرایط پذیرش نهایی اثبات پرداخت دوره زبان. همراه با یک مکان تأیید شده در دوره. پرداخت باید حداقل 3 ماه اول را پوشش دهد. تأیید پذیرش در یک دوره مقدماتی دانشگاه "Studienkolleg". مدارک تحصیلات قبلی گواهی ترک مدرسه مدارک تحصیلی(اگر وارد مطالعات کارشناسی ارشد یا دکترا می شوید). بیمه سلامت دانشجویی مدرک ورود به دانشگاه گواهی مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی

دیدگاه ها