شرایط قدم به قدم اخذ ویزای تحصیلی هلند(قسمت دوم)

شرایط قدم به قدم اخذ ویزای تحصیلی هلند(قسمت دوم)

5. الزامات زبان برای تحصیل در هلند و درخواست ویزای تحصیلی هلند

قبل از اینکه بتوانید در هر مقطع تحصیلی در هلند تحصیل کنید، حداقل سطح مهارت انگلیسی لازم است. این سطح زبان انگلیسی نه تنها برای برنامه های آموزش انگلیسی، بلکه بعضی اوقات برای دروس ارائه شده به صورت زبان هلندی نیز مورد نیاز است. مقاله 60 مورد از تاپ ترین سوالات مطرح شده در طی مصاحبه ویزای شینگن را نیز مطالعه فرمایید.
اصلی ترین تست های انگلیسی و مدارک پذیرفته شده عبارتند از:
آیلتس
تافل

6. اسناد لازم برای درخواست ویزای تحصیلی هلند:

تکمیل فرم مخصوص درخواست ویزای تحصیلی هلند
پاسپورت معتبر
دو قطعه عکس
شناسنامه
نسخه دانشگاهی
نامه رسمی موسسه تحصیلی در هلند
طرح مطالعه کامل- توضیح دهید که چرا شما علاقه مند به مطالعه حوزه انتخابی خود هستید و این موضوع  و روندهای مطالعاتی آن با مطالعات قبلی شما تا چه حد ارتباط دارد.
اثبات دارایی مالی برای کل دوره تحصیل(حدود 870 یورو در ماه)
بیمه درمانی مسافرتی
هزینه درخواست ویزای تحصیلی هلند(317 EUR) که در سفارت پرداخت خواهد شد
کپی برداری از تمام اسناد اصلی
آزمایش سالم بودن از نظر بیماری سل(برای شهروندان برخی کشورها لازم است)
اطلاعات بیومتریک(انگشت نگاری)مقاله شرایط درخواست ویزای کوتاه مدت شینگن هلند مخصوص شهروندان ایرانی را نیز مطالعه فرمایید.

اخذ ویزای تحصیلی هلند | ببین برو سفر

7. اجازه اقامت در هلند در صورت اخذ ویزای تحصیلی هلند

معمولا دانشگاه ها از طرف شما درخواست VVR می دهند، اما هزینه سرویس را بایستی شخصا پرداخت کنید.
مجوز اقامت (VVR) نقش ویزای تحصیلی هلند را دارد و به شما اجازه می دهد در مدت زمان برنامه تحصیلی تان در کشور هلند بمانید. در صورت نیاز، VVR را می توان در سال مقدماتی به سه ماه دیگر نیز افزایش داد.مقاله لیست اسناد مورد نیاز جهت درخواست ویزای شینگن هلند انواع تجاری، ورزشی، آموزشی و رویداد فرهنگی را نیز مطالعه فرمایید.
بعد از ورود به هلند، باید در پایگاه داده سوابق شخصی شهرداری (BPR) موجود در شهرداری محل زندگی تان ثبت نام کنید.

8.مجوز کار هنگام تحصیل در هلند

اگر می خواهید در حالی که تحصیلات خود را در هلند دنبال می کنید کار کنید، بسته به ملیت ممکن است به مجوز کار احتیاج داشته باشید. شهروندان اتحادیه اروپا(به جز کرواسی)، سوئیس و ژاپن به مجوز کار احتیاج ندارند و محدودیتی در تعداد ساعات مجاز کاری ندارند.
شهروندان کرواسی و سایر کشورها به اجازه کار احتیاج دارند و فقط کارفرما یا آژانس کاریابی می توانند از طرف آنها درخواست مجوز کار کند.
دانشجویان بین المللی مجاز به کار کردن فقط ده ساعت در هفته یا تمام وقت فقط در ماه های تابستان هستند.
اما اتباع هر کشوری علاوه بر ارسال مدارک هویتی جهت درخواست ویزای تحصیلی هلند به رعایت یکسری موارد دیگر نیز نیاز دارند. در ادامه درخواست ویزای تحصیلی هلند مخصوص دانشجویان و دانش آموزان ایرانی شرح داده شده است.
ویزای (MVV) یا اجازه اقامت طولانی مدت برای دانشجویان ایرانی جهت درخواست ویزای تحصیلی هلند
اگر دانشجوی ایرانی هستید، برای تحصیل در هلند به ویزای Long Stay (MVV) نیاز دارید. این ویزا به طور خاص برای دانشجویانی که آماده شروع تحصیل در کشور هلند هستند، ساخته شده است.مقاله تسهیلات ویزای نارنجی هلند در ایران را نیز مطالعه فرمایید.

اخذ ویزای تحصیلی هلند | ببین برو سفر

برای گرفتن ویزای تحصیلی هلند چقدر زمان لازم است؟

حتما وقت اضافی برای درخواست ویزای خود اختصاص دهید. بلافاصله پس از پذیرش و ورود به دانشگاه مورد نظر خود، می توانید درخواست خود را برای ویزای (MVV) آغاز کنید.
پس از اعمال درخواست، حدود 1 تا 90 روز برای تصمیم گیری در مورد اقامت شما طول خواهد کشید.
اقدامات اصلی برای اخذ ویزای تحصیلی هلند
بعد از پذیرش در دانشگاه هلند، این دانشگاه از طرف شما برای ویزا و اجازه اقامت اقدام می کند. در صورت پذیرش درخواست، مجبورید با سفارت در ایران ملاقات کنید تا MVV را صدور کرده و بیومتریک شما را ثبت کند.
دانشجویان ایرانی شاید در طی مراحل درخواست ویزا مجبور به ارائه بیومتریک باشند. بیومتریک شما اساسا جهت شناسایی است(مانند اثر انگشت و تصاویر) که کشورها برای اهداف امنیتی از آن استفاده می کنند.مقاله انواع ویزای شینگن هلند و نحوه تمدید آن را نیز مطالعه فرمایید.
در طی درخواست ویزای تحصیلی هلند باید در مصاحبه ویزا شرکت کنید.
ویزای Long Stay Visa MVV هلند تا 3 ماه اعتبار دارد. برای اینکه بتوانید در کل مدت برنامه تحصیلی خود در این کشور بمانید، ممکن است لازم باشد هر سال ویزای خود را تمدید کنید. اگر می خواهید پس از اتمام تحصیل خود در هلند بمانید، باید از طریق اداره مهاجرت اقدام به دریافت ویزای متفاوت یا تمدید ویزا کنید.

هزینه ویزای تحصیلی هلند برای دانشجویان ایرانی چقدر است؟

برای درخواست ویزای هلندی (MVV) باید مبلغ 317 یورو بپردازید. بسته به وضعیت شما، مقامات هلندی به شما این امکان را می دهند که این هزینه را بصورت آنلاین، در مرکز درخواست ویزا در ایران یا از طریق نقل و انتقال بانکی پرداخت کنید.
دانشجویان ایرانی نیازی به دریافت بیمه درمانی برای ویزای تحصیلی هلند ندارند.
دانشجویان ایرانی قبل از ورود به هلند، نیازی به آزمایش پزشکی نخواهند داشت.مقاله ریجکت ویزای شینگن هلند و روش رفع آن را نیز مطالعه فرمایید.


سوالات متداول

الزامات زبان برای تحصیل در هلند و درخواست ویزای تحصیلی هلند چیست؟
قبل از اینکه بتوانید در هر مقطع تحصیلی در هلند تحصیل کنید، حداقل سطح مهارت انگلیسی لازم است. این سطح زبان انگلیسی نه تنها برای برنامه های آموزش انگلیسی، بلکه بعضی اوقات برای دروس ارائه شده به صورت زبان هلندی نیز مورد نیاز است. اصلی ترین تست های انگلیسی و مدارک پذیرفته شده عبارتند از: آیلتس تافل
اسناد لازم برای درخواست ویزای تحصیلی هلند چیست؟
تکمیل فرم مخصوص درخواست ویزای تحصیلی هلند پاسپورت معتبر دو قطعه عکس شناسنامه نسخه دانشگاهی نامه رسمی موسسه تحصیلی در هلند طرح مطالعه کامل- توضیح دهید که چرا شما علاقه مند به مطالعه حوزه انتخابی خود هستید و این موضوع و روندهای مطالعاتی آن با مطالعات قبلی شما تا چه حد ارتباط دارد. اثبات دارایی مالی برای کل دوره تحصیل(حدود 870 یورو در ماه) بیمه درمانی مسافرتی هزینه درخواست ویزای تحصیلی هلند(317 EUR) که در سفارت پرداخت خواهد شد کپی برداری از تمام اسناد اصلی آزمایش سالم بودن از نظر بیماری سل(برای شهروندان برخی کشورها لازم است) اطلاعات بیومتریک(انگشت نگاری)
اجازه اقامت در هلند در صورت اخذ ویزای تحصیلی هلند به چه صورت است؟
معمولا دانشگاه ها از طرف شما درخواست VVR می دهند، اما هزینه سرویس را بایستی شخصا پرداخت کنید. مجوز اقامت (VVR) نقش ویزای تحصیلی هلند را دارد و به شما اجازه می دهد در مدت زمان برنامه تحصیلی تان در کشور هلند بمانید. در صورت نیاز، VVR را می توان در سال مقدماتی به سه ماه دیگر نیز افزایش داد. بعد از ورود به هلند، باید در پایگاه داده سوابق شخصی شهرداری (BPR) موجود در شهرداری محل زندگی تان ثبت نام کنید.
مجوز کار هنگام تحصیل در هلند را چگونه بگیریم؟
اگر می خواهید در حالی که تحصیلات خود را در هلند دنبال می کنید کار کنید، بسته به ملیت ممکن است به مجوز کار احتیاج داشته باشید. شهروندان اتحادیه اروپا(به جز کرواسی)، سوئیس و ژاپن به مجوز کار احتیاج ندارند و محدودیتی در تعداد ساعات مجاز کاری ندارند. شهروندان کرواسی و سایر کشورها به اجازه کار احتیاج دارند و فقط کارفرما یا آژانس کاریابی می توانند از طرف آنها درخواست مجوز کار کند. دانشجویان بین المللی مجاز به کار کردن فقط ده ساعت در هفته یا تمام وقت فقط در ماه های تابستان هستند. اما اتباع هر کشوری علاوه بر ارسال مدارک هویتی جهت درخواست ویزای تحصیلی هلند به رعایت یکسری موارد دیگر نیز نیاز دارند. در ادامه درخواست ویزای تحصیلی هلند مخصوص دانشجویان و دانش آموزان ایرانی شرح داده شده است. ویزای (MVV) یا اجازه اقامت طولانی مدت برای دانشجویان ایرانی جهت درخواست ویزای تحصیلی هلند اگر دانشجوی ایرانی هستید، برای تحصیل در هلند به ویزای Long Stay (MVV) نیاز دارید. این ویزا به طور خاص برای دانشجویانی که آماده شروع تحصیل در کشور هلند هستند، ساخته شده است.
هزینه ویزای تحصیلی هلند برای دانشجویان ایرانی چقدر است؟
برای درخواست ویزای هلندی (MVV) باید مبلغ 317 یورو بپردازید. بسته به وضعیت شما، مقامات هلندی به شما این امکان را می دهند که این هزینه را بصورت آنلاین، در مرکز درخواست ویزا در ایران یا از طریق نقل و انتقال بانکی پرداخت کنید. دانشجویان ایرانی نیازی به دریافت بیمه درمانی برای ویزای تحصیلی هلند ندارند. دانشجویان ایرانی قبل از ورود به هلند، نیازی به آزمایش پزشکی نخواهند داشت.

دیدگاه ها