شرایط قدم به قدم اخذ ویزای تحصیلی هلند

شرایط قدم به قدم اخذ ویزای تحصیلی هلند

بعد از انتخاب هلند توسط شما بعنوان مناسبترین کشور ممکن برای ادامه تحصیل، مرحله بعدی عبور از روند درخواست ویزای تحصیلی هلند است. هیچ کس واقعا از این مرحله لذت نمی برد، به این دلیل که سازماندهی، جمع آوری و تهیه همه اسناد و اطلاعات مربوطه برای درخواست ویزای تحصیلی هلند نیاز به زمان زیادی دارد.مقاله ریجکت ویزای شینگن هلند و روش رفع آن را نیز مطالعه فرمایید.
با این حال، درخواست ویزای تحصیلی هلند چندان پیچیده نیست، به خصوص در مواقعی که ممکن است احتیاجی به آن نداشته باشید. 
ساکنان اتحادیه اروپا و چند کشور دیگر(استرالیا، کانادا، ژاپن، موناکو، نیوزلند، کره جنوبی، ایالات متحده آمریکا یا واتیکان) به اخذ ویزای تحصیلی هلند احتیاج نخواهند داشت. اگر دارای ملیت ایرانی هستید اما به هر دلیلی اقامت دائم کشور های نام برده را دارید نیازی به درخواست ویزای تحصیلی هلند ندارید. 
دانشجویان غیر اتحادیه اروپا که قصد دارند بیش از 90 روز در هلند بمانند، به ویزای تحصیلی هلند احتیاج دارند.مقاله انواع ویزای شینگن هلند و نحوه تمدید آن را نیز مطالعه فرمایید.

اخذ ویزای تحصیلی هلند | ببین برو سفر

1. در مورد دانشگاه مورد نظر تصمیم گیری کنید تا بتوانید نامه قبولی خود را از آن دریافت کنید

اگر هنوز مطمئن نیستید که در کجای هلند مایل به ادامه تحصیل هستید، قبل از شروع مراحل درخواست ویزای تحصیلی هلند باید تصمیم بگیرید. پس از قبولی در دانشگاه هلندی، نامه پذیرش لازم برای درخواست ویزای تحصیلی هلند را دریافت خواهید کرد.مقاله تسهیلات ویزای نارنجی هلند در ایران را نیز مطالعه فرمایید.
برخی از بهترین دانشگاه های هلند بدین شرح هستند:
دانشگاه صنعتی دلفت
دانشگاه و تحقیقات Wageningen
دانشگاه اراسموس روتردام
دانشگاه آمستردام
دانشگاه Twente
بسته به رشته ای که می خواهید تحصیل کنید، دانشگاه های مناسب را پیدا کنید
کارشناسی ارشد روانشناسی در هلند
کارشناسی ارشد توسعه پایدار در هلند
کارشناسی ارشد مهندسی صنایع در هلند
کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر در هلند
کارشناسی ارشد مالی در هلند

2. نوع ویزای تحصیلی هلند متناسب شرایطتان را انتخاب کنید

برای هر دو مورد مطالعه کوتاه مدت(حداکثر سه ماه) یا مطالعه طولانی مدت(بیش از سه ماه) به مجوز اقامت موقت (MVV) - ویزای ورود نیاز دارید.
اگر شما قصد دارید بیش از سه ماه در هلند بمانید، علاوه بر ویزای ورود به کشور، مجبورید برای اجازه اقامت بلند مدت (VVR) نیز که بصورت یک کارت شناسایی با عنوان ویزای تحصیلی هلند هست، اقدام کنید.مقاله لیست اسناد مورد نیاز جهت درخواست ویزای شینگن هلند انواع تجاری، ورزشی، آموزشی و رویداد فرهنگی را نیز مطالعه فرمایید.

اخذ ویزای تحصیلی هلند | ببین برو سفر

3. چه زمانی و کجا برای ویزای تحصیلی هلند بایستی اقدام نمود؟

می توانید در سفارت هلند یا کنسولگری در کشور خود برای ویزای تحصیلی هلند اقدام کنید.
دانشگاه مورد نظرتان همچنین می تواند از طرف شما خدمات مهاجرتی هلند(IND) را برای MVV و VVR برای شما درخواست دهد.
شما می توانید MVV را تا سه ماه دریافت کنید.
زمان پردازش درخواست ویزای تحصیلی هلند معمولا یک ماه طول می کشد.مقاله شرایط درخواست ویزای کوتاه مدت شینگن هلند مخصوص شهروندان ایرانی را نیز مطالعه فرمایید.

4. جزئیات مهم در مورد اجازه اقامت بعد از درخواست ویزای تحصیلی هلند

اگر در حین تحصیل تصمیم گرفتید دوره خود را تغییر دهید و دوره جدیدی را شروع کنید، تعداد سالهایی که قبلا تحصیل کرده اید از حداکثر مدت دوره جدید کسر می شود.
قبل از انقضاء آخرین روز مجاز اقامتتان، می توانید درخواست تمدید اقامت خود را برای بقیه برنامه تحصیلی خود ارائه دهید.
در بعضی موارد از تمدید اجازه اقامت در صورت نبود پیشرفت تحصیلی شما(تامین حداقل 50 درصد اعتبارات مورد نیاز در هر سال تحصیلی) خودداری می شود. بدین موضوع کاملا آگاه باشید.
در صورت قطع تحصیل، از دانشگاه خواسته خواهد شد تا خدمات مهاجرتی هلند(IND) را به شما اطلاع دهد، در این مرحله بایستی ثبت نام خود را به عنوان دانشجوی دانشگاه پایان دهید یا اگر دیگر بودجه کافی برای تأمین هزینه های زندگی خود نداشته باشید ممکن است باعث شود که IND اجازه ویزا یا اقامت شما را لغو کند.مقاله 60 مورد از تاپ ترین سوالات مطرح شده در طی مصاحبه ویزای شینگن را نیز مطالعه فرمایید.


سوالات متداول

چگونه دانشگاه هلند مورد نظرمان را انتخاب کنیم؟
اگر هنوز مطمئن نیستید که در کجای هلند مایل به ادامه تحصیل هستید، قبل از شروع مراحل درخواست ویزای تحصیلی هلند باید تصمیم بگیرید. پس از قبولی در دانشگاه هلندی، نامه پذیرش لازم برای درخواست ویزای تحصیلی هلند را دریافت خواهید کرد. برخی از بهترین دانشگاه های هلند بدین شرح هستند: دانشگاه صنعتی دلفت دانشگاه و تحقیقات Wageningen دانشگاه اراسموس روتردام دانشگاه آمستردام دانشگاه Twente بسته به رشته ای که می خواهید تحصیل کنید، دانشگاه های مناسب را پیدا کنید کارشناسی ارشد روانشناسی در هلند کارشناسی ارشد توسعه پایدار در هلند کارشناسی ارشد مهندسی صنایع در هلند کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر در هلند کارشناسی ارشد مالی در هلند
نوع ویزای تحصیلی هلند متناسب شرایطتمان را چگونه انتخاب کنیم؟
برای هر دو مورد مطالعه کوتاه مدت(حداکثر سه ماه) یا مطالعه طولانی مدت(بیش از سه ماه) به مجوز اقامت موقت (MVV) - ویزای ورود نیاز دارید. اگر شما قصد دارید بیش از سه ماه در هلند بمانید، علاوه بر ویزای ورود به کشور، مجبورید برای اجازه اقامت بلند مدت (VVR) نیز که بصورت یک کارت شناسایی با عنوان ویزای تحصیلی هلند هست، اقدام کنید.
چه زمانی و کجا برای ویزای تحصیلی هلند بایستی اقدام نمود؟
می توانید در سفارت هلند یا کنسولگری در کشور خود برای ویزای تحصیلی هلند اقدام کنید. دانشگاه مورد نظرتان همچنین می تواند از طرف شما خدمات مهاجرتی هلند(IND) را برای MVV و VVR برای شما درخواست دهد. شما می توانید MVV را تا سه ماه دریافت کنید. زمان پردازش درخواست ویزای تحصیلی هلند معمولا یک ماه طول می کشد.
جزئیات مهم در مورد اجازه اقامت بعد از درخواست ویزای تحصیلی هلند چیست؟
اگر در حین تحصیل تصمیم گرفتید دوره خود را تغییر دهید و دوره جدیدی را شروع کنید، تعداد سالهایی که قبلا تحصیل کرده اید از حداکثر مدت دوره جدید کسر می شود. قبل از انقضاء آخرین روز مجاز اقامتتان، می توانید درخواست تمدید اقامت خود را برای بقیه برنامه تحصیلی خود ارائه دهید. در بعضی موارد از تمدید اجازه اقامت در صورت نبود پیشرفت تحصیلی شما(تامین حداقل 50 درصد اعتبارات مورد نیاز در هر سال تحصیلی) خودداری می شود. بدین موضوع کاملا آگاه باشید. در صورت قطع تحصیل، از دانشگاه خواسته خواهد شد تا خدمات مهاجرتی هلند(IND) را به شما اطلاع دهد، در این مرحله بایستی ثبت نام خود را به عنوان دانشجوی دانشگاه پایان دهید یا اگر دیگر بودجه کافی برای تأمین هزینه های زندگی خود نداشته باشید ممکن است باعث شود که IND اجازه ویزا یا اقامت شما را لغو کند.

دیدگاه ها