آیا برای تحصیل در کشور یونان نیاز به ویزای تحصیلی یونان را دارید؟

آیا برای تحصیل در کشور یونان نیاز به ویزای تحصیلی یونان را دارید؟

تمامی دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل خود در کشور یونان نیاز به اخذ ویزای تحصیلی یونان دارند. این کشور بعنوان قطب علمی شناخته شده و سفارت آن سالانه تعداد بسیاری ویزای تحصیلی یونان صادر می کند.
یونان کشوری زیبا است که همواره به وجود دانشمندان، ریاضیدانان و فیلسوفان مشهور بوده است. سیستم آموزش در یونان هنوز هم این امر را منعکس می کند زیرا یکی از بهترین های جهان است.مقاله مهم ترین دلایل ریجکت ویزای شینگن یونان و روش های رفع آن را نیز مطالعه فرمایید.

در آموزش عالی یونان دو بخش وجود دارد - بخش دانشگاه و بخش فناوری. 24 دانشگاه و شانزده TEI- انستیتوی آموزش فناوری معتبر در رده های جهانی در این کشور وجود دارد. قبولی در هر کدام از این موسسات نیاز به اخذ ویزای تحصیلی یونان را دارد.

شهریه دانشجویان اتحادیه اروپا در دانشگاه های یونان

دانشجویان اتحادیه اروپا مجبور به پرداخت شهریه در دانشگاه های یونان نیستند و همچنین می توانند کتاب های درسی رایگان را درخواست کنند. برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا، در کنار درخواست ویزای تحصیلی یونان بایستی هزینه کمی برای مکانی در دانشگاه پرداخت شود. این هزینه شامل کتابهای درسی است و براساس نوع موسسه ها متفاوت است.
مطالعه مهندسی در یونان بسیار عالی است و یونان برخی از بهترین تکنوکراتهای جهان را تولید می کند. مدت این دوره 5 سال است. پزشکی تنها دوره ای با مدت شش سال بوده و سایر دوره ها چهار سال دارند.مقاله درخواست ویزای گردشگری شینگن یونان مخصوص شهروندان ایرانی را نیز مطالعه فرمایید.


هزینه های زندگی در یونان

هزینه های زندگی در یونان به طور قابل توجهی کمتر است و اتاق ها و آپارتمان ها را می توان در هر نقطه از کشور اجاره کرد. دانشگاه ها همچنین محل اسکان برای دانشجویان دارند. دانش آموزان همچنین می توانند زندگی در دانشگاه را انتخاب کنند و برای این کار می توانند اتاق اجاره کرده یا با یک خانواده میزبان زندگی کنند. زندگی با یک خانواده میزبان به دانشجویان این امکان را می دهد تا فرهنگ غنی یونان را تجربه کنند.
اکثریت قریب به اتفاق یونانی ها به زبان انگلیسی مسلط صحبت می کنند. بهتر است بدانید درخواست ویزای تحصیلی یونان برای دانش آموزان نه ساله و شروع تحصیل آنها در مدارس یونانی تصمیم بسیار خوبی برای پیشرفت آنها خواهد بود.مقاله راهنمای گام به گام درخواست ویزای یونان مخصوص ایرانیان را نیز مطالعه فرمایید.


مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی یونان

فرم درخواست ویزای تحصیلی یونان به طور کامل پر شده و توسط متقاضی امضا شود(فرم درخواست کودکان زیر 18 سال باید توسط هر دو والدین امضا شود). مقاله 60 مورد از تاپ ترین سوالات مطرح شده در طی مصاحبه ویزای شینگن را نیز مطالعه فرمایید.
یک قطعه عکس در سایز گذرنامه رنگی با زمینه سفید.
گذرنامه باید تا سه ماه پس از تاریخ عزیمت در نظر گرفته شده از قلمرو کشورهای عضو یا در صورت ویزای مولتی ورودی، بعد از آخرین تاریخ در نظر گرفته شده از قلمرو کشورهای عضو معتبر باشد.
کپی ویزاهای شینگن، ایالات متحده و ویزای انگلستان.
نامه ای از متقاضی که دلیل سفر و مدت اقامت در یونان را توضیح می دهد.
نامه اصلی بدون اعتراض از موسسه جهت درخواست ویزای تحصیلی یونان
نامه اصلی پذیرش از کالج / مؤسسه / دانشگاه جهت درخواست ویزای تحصیلی یونان
اثبات بورس تحصیلی، اگر اثبات بودجه کافی برای تأمین هزینه های زندگی و هزینه تحصیل نباشد.
رسید پرداخت هزینه ثبت نام به موسسه آموزشی.
عکس های گواهی نامه های علمی که توسط HRD و وزارت امور خارجه تایید شده است.
اثبات بودجه کافی از حامی مالی:
اظهارات اصلی بانک شخصی برای شش ماه گذشته.
برگه پرداخت مالیات بر درآمد شخصی اصلی برای سه سال گذشته.
حقوق و دستمزد برای شش ماه گذشته.
کپی کارت اعتباری / تأیید ارز / بررسی مسافرتی.

بیمه درمانی خارج از کشور در یونان

بیمه درمانی خارج از کشور برای کلیه کشورهای عضو شینگن با حداقل پوشش 30000 یورو معتبر است. بیمه باید تمام ریسک ها را پوشش دهد، به عنوان مثال تصادف، بیماری و غیره. این بیمه باید به طور واضح دوره اعتبار را مشخص کند و تاریخ ورود و عزیمت را باید به صورت کامل نشان دهد. متقاضی همچنین باید بیانیه سیاست سلامت را که قابل بارگیری از وب سایت سفارت است را پس از پرینت امضا کند.مقاله دلایل ریجکت ویزای شینگن را نیز مطالعه فرمایید.
در صورت ادامه تحصیل در مقطع دکترا یا تحقیق و پژوهش و درخواست ویزای تحصیلی یونان، درمورد دوره اعتبار و حقوق پژوهشگر با دانشگاه قرارداد کاملی امضا کنید.


سوالات متداول

شهریه دانشجویان اتحادیه اروپا در دانشگاه های یونان چقدر است؟
دانشجویان اتحادیه اروپا مجبور به پرداخت شهریه در دانشگاه های یونان نیستند و همچنین می توانند کتاب های درسی رایگان را درخواست کنند. برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا، در کنار درخواست ویزای تحصیلی یونان بایستی هزینه کمی برای مکانی در دانشگاه پرداخت شود. این هزینه شامل کتابهای درسی است و براساس نوع موسسه ها متفاوت است. مطالعه مهندسی در یونان بسیار عالی است و یونان برخی از بهترین تکنوکراتهای جهان را تولید می کند. مدت این دوره 5 سال است. پزشکی تنها دوره ای با مدت شش سال بوده و سایر دوره ها چهار سال دارند.
هزینه های زندگی در یونان چقدر است؟
هزینه های زندگی در یونان به طور قابل توجهی کمتر است و اتاق ها و آپارتمان ها را می توان در هر نقطه از کشور اجاره کرد. دانشگاه ها همچنین محل اسکان برای دانشجویان دارند. دانش آموزان همچنین می توانند زندگی در دانشگاه را انتخاب کنند و برای این کار می توانند اتاق اجاره کرده یا با یک خانواده میزبان زندگی کنند. زندگی با یک خانواده میزبان به دانشجویان این امکان را می دهد تا فرهنگ غنی یونان را تجربه کنند. اکثریت قریب به اتفاق یونانی ها به زبان انگلیسی مسلط صحبت می کنند. بهتر است بدانید درخواست ویزای تحصیلی یونان برای دانش آموزان نه ساله و شروع تحصیل آنها در مدارس یونانی تصمیم بسیار خوبی برای پیشرفت آنها خواهد بود.
مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی یونان چیست؟
فرم درخواست ویزای تحصیلی یونان به طور کامل پر شده و توسط متقاضی امضا شود(فرم درخواست کودکان زیر 18 سال باید توسط هر دو والدین امضا شود). یک قطعه عکس در سایز گذرنامه رنگی با زمینه سفید. گذرنامه باید تا سه ماه پس از تاریخ عزیمت در نظر گرفته شده از قلمرو کشورهای عضو یا در صورت ویزای مولتی ورودی، بعد از آخرین تاریخ در نظر گرفته شده از قلمرو کشورهای عضو معتبر باشد. کپی ویزاهای شینگن، ایالات متحده و ویزای انگلستان. نامه ای از متقاضی که دلیل سفر و مدت اقامت در یونان را توضیح می دهد. نامه اصلی بدون اعتراض از موسسه جهت درخواست ویزای تحصیلی یونان نامه اصلی پذیرش از کالج / مؤسسه / دانشگاه جهت درخواست ویزای تحصیلی یونان اثبات بورس تحصیلی، اگر اثبات بودجه کافی برای تأمین هزینه های زندگی و هزینه تحصیل نباشد. رسید پرداخت هزینه ثبت نام به موسسه آموزشی. عکس های گواهی نامه های علمی که توسط HRD و وزارت امور خارجه تایید شده است. اثبات بودجه کافی از حامی مالی: اظهارات اصلی بانک شخصی برای شش ماه گذشته. برگه پرداخت مالیات بر درآمد شخصی اصلی برای سه سال گذشته. حقوق و دستمزد برای شش ماه گذشته. کپی کارت اعتباری / تأیید ارز / بررسی مسافرتی.
بیمه درمانی خارج از کشور در یونان چه شرایطی باید داشته باشد؟
بیمه درمانی خارج از کشور برای کلیه کشورهای عضو شینگن با حداقل پوشش 30000 یورو معتبر است. بیمه باید تمام ریسک ها را پوشش دهد، به عنوان مثال تصادف، بیماری و غیره. این بیمه باید به طور واضح دوره اعتبار را مشخص کند و تاریخ ورود و عزیمت را باید به صورت کامل نشان دهد. متقاضی همچنین باید بیانیه سیاست سلامت را که قابل بارگیری از وب سایت سفارت است را پس از پرینت امضا کند. در صورت ادامه تحصیل در مقطع دکترا یا تحقیق و پژوهش و درخواست ویزای تحصیلی یونان، درمورد دوره اعتبار و حقوق پژوهشگر با دانشگاه قرارداد کاملی امضا کنید.

دیدگاه ها