آشنایی کامل و سریع با شرایط لازم درخواست ویزای تحصیلی فرانسه(قسمت دوم)

آشنایی کامل و سریع با شرایط لازم درخواست ویزای تحصیلی فرانسه(قسمت دوم)

در بیشتر اوقات در صورت درخواست ویزای تحصیلی فرانسه، فرد متقاضی مسئولیت برنامه دانشگاه و درخواست ویزای دانشجویی خود را نیز بر عهده می گیرد. فقط پس از دریافت پذیرش برنامه در یک موسسه فرانسه، واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی فرانسه خواهید بود.
برای درخواست ویزای تحصیلی فرانسه خود، باید با کنسولگری فرانسه در کشور خود تماس بگیرید و در صورت درخواست، موارد زیر را در اختیار آنها قرار دهید:
نامه رسمی پذیرش در یک برنامه معتبر در یک موسسه فرانسوی برای درخواست ویزای تحصیلی فرانسه. این نامه باید بر روی کاغذ رسمی حاوی جزئیات کامل، جزئیات برنامه تحصیلی شما و تاریخ شروع و پایان مطالعه باشد.مقاله جامع ترین راهنمای درخواست ویزای فرانسه را نیز مطالعه فرمایید.
اثبات بودجه کافی برای زندگی در کشور. مبلغ فعلی مورد نیاز 615 یورو (820 دلار آمریکا) در ماه است که می تواند با صورت بانکی، نامه ضامن یا اخطار بودجه از وام، بورس تحصیلی یا کمک هزینه نشان داده شود.
اثبات بلیط برگشت به خانه. غالبا این مورد به صورت بلیط یا رزرو واقعی است که تاریخ عزیمت را نشان می دهد، اما می تواند یک بیانیه دست نوشته باشد و در آن تاریخ های عزیمت به مبدا مورد نظر ذکر گردد.
اثبات بیمه درمانی برای درخواست ویزای تحصیلی فرانسه(حداقل پوشش 30000 یورو، 40.150 دلار آمریکا)
اثبات اسکان برای درخواست ویزای تحصیلی فرانسه. به صورت تأیید مسکن دانشجویی یا گواهی هیئت مدیره و اقامتگاه یا "گواهی تأیید" نشان داده می شود(اگر شما با دوستان یا نزدیکان خود زندگی می کنید).
اگر در حال تحصیل در رشته فرانسوی هستید، اثبات مهارت در زبان فرانسوی لازم است.مقاله انواع ویزاهای کوتاه مدت فرانسه و روند اپلای ویزای فرانسه مخصوص ایرانیان را نیز مطالعه فرمایید.

شرایط لازم درخواست ویزای تحصیلی فرانسه | ببین برو سفر

اقدامات لازم بعد از ورود به فرانسه بعد از دریافت ویزای تحصیلی فرانسه

هنگامی که با کارت اقامت طولانی مدت VLS-TS وارد فرانسه می شوید، باید فرم رسمی که به همراه ویزای تحصیلی فرانسه خود به شما ارائه شده را به اداره مهاجرت و ادغام فرانسه(OFII) ارسال کنید. در صورت اقامت در پاریس، این امر می تواند از طریق نامه ثبت شده یا به صورت حضوری باشد. در همان نامه، شما باید یک نسخه از گذرنامه معتبر خود را نیز تهیه کنید، از جمله صفحات نشان دهنده هویت شما و تمبر صادر شده هنگام ورود به فرانسه.مقاله سوالات رایج در زمینه اخذ ویزای شینگن فرانسه را نیز مطالعه فرمایید.
پس از دریافت فرم و صفحات گذرنامه کپی شده، در صورت لزوم رسید تأیید به همراه دستورالعمل های بعدی برای شما ارسال می شود. در صورتی که قبلا در کشور مبداء آن را دریافت نکرده باشید، ممکن است دستورالعملی برای معاینات پزشکی لازم باشد و سلامت روحی و جسمی شما تایید شود.

شرایط لازم درخواست ویزای تحصیلی فرانسه | ببین برو سفر

اغلب موسسه تحصیلی شما در این بخش از روند به شما کمک می کند. در بعضی موارد، توافق نامه ای بین OFII و مدرسه مورد نظر وجود دارد، به این معنی که اسناد را می توان به جای مقامات فرانسوی به مدرسه تحویل داد.
در تمام موارد، از شما انتظار می رود قادر به پرداخت کامل هزینه های مدیریت مالیات 58 یورو (78 دلار آمریکا) باشید و در اسرع وقت این امر را انجام دهید.مقاله انواع ویزاهای کوتاه مدت فرانسه و روند اپلای ویزای فرانسه مخصوص ایرانیان را نیز مطالعه فرمایید.

کار در فرانسه با ویزای تحصیلی فرانسه

با داشتن اجازه اقامت معتبر(عملکردهای VLS-TS)، به عنوان یک دانشجوی بین المللی  شما واجد شرایط هستید که سالانه 964 ساعت کار با مزد را انجام دهید(این مورد معادل 60٪ شغل تمام وقت است). این تعداد ساعت برای کار بین بازه های 1 سپتامبر تا 31 آگوست تنظیم شده است. ساعات کار واجد شرایط بین سپتامبر و ژوئن 670 (حداکثر) 670 است، در حالی که از جولای تا آگوست 300 ساعت است. در این بازه های زمانی قادر به انجام کار مطابق با با این شرایط خواهید بود و نباید از این قوانین سرپیچی کنید. مقاله جامع ترین راهنمای درخواست ویزای فرانسه را نیز مطالعه فرمایید.


سوالات متداول

اقدامات لازم بعد از ورود به فرانسه بعد از دریافت ویزای تحصیلی فرانسه چیست؟
هنگامی که با کارت اقامت طولانی مدت VLS-TS وارد فرانسه می شوید، باید فرم رسمی که به همراه ویزای تحصیلی فرانسه خود به شما ارائه شده را به اداره مهاجرت و ادغام فرانسه(OFII) ارسال کنید. در صورت اقامت در پاریس، این امر می تواند از طریق نامه ثبت شده یا به صورت حضوری باشد. در همان نامه، شما باید یک نسخه از گذرنامه معتبر خود را نیز تهیه کنید، از جمله صفحات نشان دهنده هویت شما و تمبر صادر شده هنگام ورود به فرانسه. پس از دریافت فرم و صفحات گذرنامه کپی شده، در صورت لزوم رسید تأیید به همراه دستورالعمل های بعدی برای شما ارسال می شود. در صورتی که قبلا در کشور مبداء آن را دریافت نکرده باشید، ممکن است دستورالعملی برای معاینات پزشکی لازم باشد و سلامت روحی و جسمی شما تایید شود. اغلب موسسه تحصیلی شما در این بخش از روند به شما کمک می کند. در بعضی موارد، توافق نامه ای بین OFII و مدرسه مورد نظر وجود دارد، به این معنی که اسناد را می توان به جای مقامات فرانسوی به مدرسه تحویل داد. در تمام موارد، از شما انتظار می رود قادر به پرداخت کامل هزینه های مدیریت مالیات 58 یورو (78 دلار آمریکا) باشید و در اسرع وقت این امر را انجام دهید.
کار در فرانسه با ویزای تحصیلی فرانسه چگونه است؟
با داشتن اجازه اقامت معتبر(عملکردهای VLS-TS)، به عنوان یک دانشجوی بین المللی شما واجد شرایط هستید که سالانه 964 ساعت کار با مزد را انجام دهید(این مورد معادل 60٪ شغل تمام وقت است). این تعداد ساعت برای کار بین بازه های 1 سپتامبر تا 31 آگوست تنظیم شده است. ساعات کار واجد شرایط بین سپتامبر و ژوئن 670 (حداکثر) 670 است، در حالی که از جولای تا آگوست 300 ساعت است. در این بازه های زمانی قادر به انجام کار مطابق با با این شرایط خواهید بود و نباید از این قوانین سرپیچی کنید.

دیدگاه ها