آشنایی با روند عمومی و کلی اخذ ویزای شینگن سوئد(قسمت سوم)

آشنایی با روند عمومی و کلی اخذ ویزای شینگن سوئد(قسمت سوم)

کنترل در مرزهای کشور سوئد بعد از اخذ ویزای شینگن سوئد

ویزای شینگن سوئد از نوع ویزای اقامت کوتاه مدت به شما اجازه می دهد تا به سوئد و معمولا به کشورهای دیگر شینگن سفر کنید. اما به طور خودکار اجازه ورود به منطقه شینگن را به شما نمی دهد. بنابراین ممکن است مجبور شوید اطلاعات خاصی را در مرز یا سایر کنترل ها ارائه دهید. به عنوان مثال، شما باید اطلاعات لازم در مورد وسایل پشتیبانی خود، میزان مدت اقامت در سوئد و هدف بازدید از سوئد را تهیه کنید. در برخی موارد، چنین بررسی هایی ممکن است منجر به ریجکت ویزای شینگن سوئد برای ورود به سوئد یا منطقه شینگن شود.مقاله توافق‌ نامه شینگن را نیز مطالعه فرمایید.
بنابراین توصیه می شود که مدارکی را که هنگام درخواست ویزای شینگن سوئد ارائه کرده اید، همراه خود داشته باشید(به عنوان مثال دعوت نامه، تأییدیه سفر، سایر مدارکی که هدف از اقامت شما را نشان می دهد). این کمک خواهد کرد که کنترل مرزی آسانتر شود و از تأخیر در مرز جلوگیری شود.مقاله ویزاهای شینگن به چه انواعی تقسیم بندی می شوند؟ را نیز مطالعه فرمایید.
لطفا توجه داشته باشید: شما باید مدت اقامت ویزای شینگن سوئد خود را مجاز نگه دارید. سوءاستفاده و اضافه کاری ممکن است در آینده اخذ ویزای شینگن سوئد برای بار دیگر را دچار مشکل کند.

اخذ ویزای شینگن سوئد | ببین برو سفر

نحوه خواندن برچسب ویزای شینگن سوئد

'' مدت زمان اقامت ....... روزها '': تعداد روزهایی را نشان می دهد که ممکن است در منطقه شینگن بمانید. روزها باید از تاریخ ورود به منطقه شینگن(تمبر ورودی) تا تاریخ خروج از منطقه شینگن(تمبر خروجی) هر دو را شامل شود.مقاله دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن را نیز مطالعه فرمایید.
مدت زمان بین "از ... تا زمان" معمولا طولانی تر از تعداد روزهایی است که در قسمت "DURATION OF STAY" چاپ شده است. تفاوت دوره به معنای انعطاف پذیری برای برنامه ریزی ورود و خروج شما از منطقه شینگن است، اما اقامت شما در منطقه شینگن هرگز نباید در قسمت "DURATION OF STAY ... DAYS"  از تعداد دقیق روزهای مد نظر اقامت فراتر رود. مهم نیست که چند روز در منطقه شینگن اقامت داشته باشید، باید زودتر از تاریخ چاپ شده در قسمت "UNTIL" کشور سوئد را ترک کنید.مقاله نکات کلیدی در مورد اعتبار ویزای شینگن را نیز مطالعه فرمایید.

در صورت ریجکت یا عدم پذیرش ویزای شینگن سوئد چه باید کرد؟

تجدید نظر در مورد ویزای ورود امکان پذیر است. تصمیم رد درخواست ویزای ورود همیشه توجیهی دارد. این بدان معناست که شما از اطلاعات تاثیرگذار در این تصمیم آگاه می شوید و پی می برید که چرا درخواست ویزای شینگن سوئد شما رد شده است.
اگر تصمیمی دریافت کردید که از آن راضی نبودید، می توانید حداکثر ظرف 3 هفته از روز دریافت تصمیم، درخواست تجدید نظر کتبی را ارسال کنید.مقاله 60 مورد از تاپ ترین سوالات مطرح شده در طی مصاحبه ویزای شینگن را نیز مطالعه فرمایید.

اخذ ویزای شینگن سوئد | ببین برو سفر

در رابطه ریجکت ویزای شینگن سوئد چگونه باید درخواست تجدید نظر کرد؟

در درخواست تجدید نظر خود، تصمیم خود را بنویسید که از آن راضی نیستید و چرا و چگونه می خواهید آن را تغییر دهید. اگر مدارکی هست که قبلا ارسال نکرده اید، می توانید پرونده خود را با آنها تکمیل کنید.مقاله رایج ترین سؤالات متقاضیان درباره ی درخواست ویزای شینگن را نیز مطالعه فرمایید.
درخواست تجدیدنظر شما باید به صورت کتبی از طریق پست یا پست الکترونیکی به سفارت سوئد در تهران ارسال شود، اما فقط یک بار باید ارسال شود، لطفا چندین بار یا به روش های مختلف آن را ارسال نکنید.
سفارت تأیید می کند که این تجدید نظر به موقع رسیده است و پرونده را دوباره بررسی می کند. اگر بیش از 3 هفته از زمان تصمیم گیری در مورد درخواست شما گذشته باشد، تجدید نظر رد خواهد شد. در این صورت باید جهت اخذ ویزای شینگن سوئد، درخواست جدیدی را ارائه دهید.مقاله هنگامی که ویزایی رد یا ریجکت می شود، چه اتفاقی رخ می دهد؟ را نیز مطالعه فرمایید.

اگر چنانچه سفارت تصمیم خود مبنی بر ریجکت ویزای شینگن سوئد را تغییر دهد، چه اتفاقی می افتد؟

در صورت ورود اطلاعات جدید یا تصمیم گیری اشتباه، سفارت می تواند تصمیم خود را تغییر داد. در آن صورت به شما اطلاع داده می شود و ویزای ورودی در گذرنامه شما مهر می شود.
اگر سفارت تصمیم خود را تغییر ندهد، شما را از ریجکت دوباره ویزای شینگن سوئد با خبر می کند. اگر نامه تجدید نظر به موقع رسید و سفارت هیچ دلیلی برای تغییر تصمیم خود نیافت، پرونده در اسرع وقت ارسال می شود. درخواست شما، تصمیم سفارت و سایر اسناد ارائه شده در این پرونده به دیوان عدالت اداری در گوتبورگ ارسال می شود. سپس دیوان عدالت اداری تصمیمی اتخاذ می کند و با استفاده از آدرسی که در برنامه یا در استیناف مشخص کرده اید، آن را به شما ابلاغ می کند.مقاله تمامی آنچه که در مورد ویزا باید بدانید را نیز مطالعه فرمایید.

آشنایی با روند عمومی و کلی اخذ ویزای شینگن سوئد قسمت اول

آشنایی با روند عمومی و کلی اخذ ویزای شینگن سوئد(قسمت دوم)


سوالات متداول

کنترل در مرزهای کشور سوئد بعد از اخذ ویزای شینگن سوئد چگونه است؟
ویزای شینگن سوئد از نوع ویزای اقامت کوتاه مدت به شما اجازه می دهد تا به سوئد و معمولا به کشورهای دیگر شینگن سفر کنید. اما به طور خودکار اجازه ورود به منطقه شینگن را به شما نمی دهد. بنابراین ممکن است مجبور شوید اطلاعات خاصی را در مرز یا سایر کنترل ها ارائه دهید. به عنوان مثال، شما باید اطلاعات لازم در مورد وسایل پشتیبانی خود، میزان مدت اقامت در سوئد و هدف بازدید از سوئد را تهیه کنید. در برخی موارد، چنین بررسی هایی ممکن است منجر به ریجکت ویزای شینگن سوئد برای ورود به سوئد یا منطقه شینگن شود.
در صورت ریجکت یا عدم پذیرش ویزای شینگن سوئد چه باید کرد؟
تجدید نظر در مورد ویزای ورود امکان پذیر است. تصمیم رد درخواست ویزای ورود همیشه توجیهی دارد. این بدان معناست که شما از اطلاعات تاثیرگذار در این تصمیم آگاه می شوید و پی می برید که چرا درخواست ویزای شینگن سوئد شما رد شده است. اگر تصمیمی دریافت کردید که از آن راضی نبودید، می توانید حداکثر ظرف 3 هفته از روز دریافت تصمیم، درخواست تجدید نظر کتبی را ارسال کنید.
در رابطه ریجکت ویزای شینگن سوئد چگونه باید درخواست تجدید نظر کرد؟
در درخواست تجدید نظر خود، تصمیم خود را بنویسید که از آن راضی نیستید و چرا و چگونه می خواهید آن را تغییر دهید. اگر مدارکی هست که قبلا ارسال نکرده اید، می توانید پرونده خود را با آنها تکمیل کنید. درخواست تجدیدنظر شما باید به صورت کتبی از طریق پست یا پست الکترونیکی به سفارت سوئد در تهران ارسال شود، اما فقط یک بار باید ارسال شود، لطفا چندین بار یا به روش های مختلف آن را ارسال نکنید. سفارت تأیید می کند که این تجدید نظر به موقع رسیده است و پرونده را دوباره بررسی می کند. اگر بیش از 3 هفته از زمان تصمیم گیری در مورد درخواست شما گذشته باشد، تجدید نظر رد خواهد شد. در این صورت باید جهت اخذ ویزای شینگن سوئد، درخواست جدیدی را ارائه دهید.

دیدگاه ها