آشنایی با روند عمومی و کلی اخذ ویزای شینگن سوئد(قسمت دوم)

آشنایی با روند عمومی و کلی اخذ ویزای شینگن سوئد(قسمت دوم)

ویزای شینگن سوئد در چه کشورهایی معتبر است؟

ویزای شینگن سوئد به طور معمول در تمام کشورهای عضو شینگن معتبر است. در موارد استثنایی، ویزا فقط برای ورود به کشوری که آن را صادر کرده ممکن است تنها در آن کشور و ورود به آن دارای اعتبار باشد.مقاله آشنایی با روند عمومی و کلی اخذ ویزای شینگن سوئد را نیز مطالعه فرمایید.
در موارد خاص استثنایی، ویزای شما ممکن است فقط برای ورود و اقامت در سوئد یا برخی کشورهای شینگن معتبر باشد، این موارد خاص ممکن است زمانی صورت گیرد که در SIS (سیستم اطلاعاتی شینگن) ثبت نام کرده باشید یا اینکه گذرنامه شما در همه کشورهای شینگن پذیرفته نشده باشد.

چه کسانی به درخواست ویزای شینگن سوئد رسیدگی می کنند؟

در بیشتر موارد، سفارت تصمیم می گیرد که آیا ویزای شینگن سوئد را اعطا کند یا خیر. اگر سفارت در مورد پذیرش ویزای درخواستی مطمئن نباشد، پرونده را برای تصمیم گیری به آژانس مهاجرت در سوئد منتقل می کند. مقررات موجود در قانون ویزا در اتحادیه اروپا تعیین می کند که آیا ویزا به شما داده شود یا خیر.مقاله تمامی آنچه که در مورد ویزا باید بدانید را نیز مطالعه فرمایید.
درخواست شما ممکن است به این دلایل رد شود: اگر سفارت تصمیم بگیرد که بعید است شما بعد از بازدید خود از منطقه شینگن خارج شوید یا منظور از بازدید شما آنگونه که در برنامه شما مشخص شده، نباشد.

اخذ ویزای شینگن سوئد | ببین برو سفر

رسیدگی به درخواست ویزای شینگن سوئد چقدر طول می کشد؟

زمان رسیدگی به درخواست در سفارت متفاوت است اما تصمیمات معمولا در مدت 15 روز از زمان مراجعه به سفارت گرفته می شوند. این دوره ممکن است در موارد انفرادی حداکثر 30 روز افزایش یابد، خصوصا در صورتی نیاز به بررسی برنامه بیشتر باشد. برای جلوگیری از تاخیرهای غیر ضروری، اطمینان حاصل کنید که کلیه اسناد مورد نیاز و پشتیبان خود را در سفر خود در سفارت ارائه دهید.مقاله هنگامی که ویزایی رد یا ریجکت می شود، چه اتفاقی رخ می دهد؟ را نیز مطالعه فرمایید.
لطفا توجه داشته باشید که برای تعیین قرار ملاقات، مدت زمان انتظار طولانی است. بنابراین حتما از قبل قرار ملاقات خود را رزرو کنید، به خصوص در فصل های بهار و تابستان(آوریل-جولای) که تعداد درخواست ویزای شینگن سوئد زیاد است.

روش انجام مصاحبه در ارائه ویزای شینگن سوئد

اتباع ایران، عراق و افغانستان موظفند جهت ارزیابی برنامه ویزا، یک مشاوره قبلی اجباری در سفارت داشته باشند. این موضوع برای بررسی اینکه آیا کشورهای عضو دیگر اعتراضی نسبت به صدور ویزای شینگن برای متقاضی مورد نظر دارند یا خیر، انجام می شود. این کار تقریبا 7-9 روز طول می کشد تا نهایی شود.مقاله رایج ترین سؤالات متقاضیان درباره ی درخواست ویزای شینگن زا نیز مطالعه فرمایید.

اخذ ویزای شینگن سوئد | ببین برو سفر

در صورت اخذ پذیرش ویزای شینگن سوئد بایستی چه اقداماتی انجام داد؟

به محض دریافت ویزای شینگن سوئد از نوع اقامت کوتاه مدت، مطمئن شوید که تمام اطلاعات موجود در آن صحیح است. موارد زیر را بررسی کنید:
شماره پاسپورت صحیح باشد. این شماره در برچسب ویزا نیز مشخص شده است. اطمینان حاصل کنید که این اعداد یکسان هستند.
شما برای یک دوره یا دوره خاصی درخواست ویزای شینگن سوئد را داده اید. بررسی کنید که بلیط هواپیمای شما با تاریخ ورود و خروج مشخص شده در برچسب ویزا مطابقت دارد.مقاله 60 مورد از تاپ ترین سوالات مطرح شده در طی مصاحبه ویزای شینگن را نیز مطالعه فرمایید.
بررسی کنید که تعداد ورودی هایی که برای آنها درخواست کرده اید(یک، دو یا چند) با تعداد ورودی های نشان داده شده در برچسب ویزا مطابقت دارد.
بررسی کنید که املای نام شما صحیح باشد.
این کار را خودتان انجام دهید تا از بروز هرگونه مشکلی یا هزینه های اضافی ناشی از استفاده از ویزای خود جلوگیری کنید. اگر فکر می کنید اطلاعات مربوط به ویزای شینگن سوئد نادرست است، فورا به سفارت بگویید تا هرگونه خطایی اصلاح شود.مقاله نکات کلیدی در مورد اعتبار ویزای شینگن را نیز مطالعه فرمایید.


سوالات متداول

ویزای شینگن سوئد در چه کشورهایی معتبر است؟
ویزای شینگن سوئد به طور معمول در تمام کشورهای عضو شینگن معتبر است. در موارد استثنایی، ویزا فقط برای ورود به کشوری که آن را صادر کرده ممکن است تنها در آن کشور و ورود به آن دارای اعتبار باشد.
چه کسانی به درخواست ویزای شینگن سوئد رسیدگی می کنند؟
در بیشتر موارد، سفارت تصمیم می گیرد که آیا ویزای شینگن سوئد را اعطا کند یا خیر. اگر سفارت در مورد پذیرش ویزای درخواستی مطمئن نباشد، پرونده را برای تصمیم گیری به آژانس مهاجرت در سوئد منتقل می کند. مقررات موجود در قانون ویزا در اتحادیه اروپا تعیین می کند که آیا ویزا به شما داده شود یا خیر.
رسیدگی به درخواست ویزای شینگن سوئد چقدر طول می کشد؟
زمان رسیدگی به درخواست در سفارت متفاوت است اما تصمیمات معمولا در مدت 15 روز از زمان مراجعه به سفارت گرفته می شوند. این دوره ممکن است در موارد انفرادی حداکثر 30 روز افزایش یابد، خصوصا در صورتی نیاز به بررسی برنامه بیشتر باشد. برای جلوگیری از تاخیرهای غیر ضروری، اطمینان حاصل کنید که کلیه اسناد مورد نیاز و پشتیبان خود را در سفر خود در سفارت ارائه دهید.

دیدگاه ها