آنچه که درباره ی اخذ ویزای شینگن ایسلند باید بدانید!

آنچه که درباره ی اخذ ویزای شینگن ایسلند باید بدانید!

ایسلند از جمله کشورهای عضو منطقه شینگن بوده و از تمامی مقررات صدور ویزای شینگن برای تمامی کشورهای جهان سوم از جمله کشور ایران تبعیت می کند. تمامی شهروندان ایرانی قبل از سفر به منطقه شینگن ایسلند بایستی ویزای شینگن ایسلند را دریافت کنند. سفارت ایسلند در تهران تعطیل شده است و برای دریافت ویزای شینگن ایسلند می توانید از سفارت کشورهای همسایه از قبیل ترکیه اقدام کنید.مقاله تمامی آنچه که در مورد ویزا باید بدانید را نیز مطالعه فرمایید.
به دلیل پروسه طولانی دریافت ویزای شینگن ایسلند و لزوم سفر به کشور همسایه مشورت با آژانس صدور ویزای بسیار کمک کننده خواهد بود. در این مقاله روند درخواست ویزای شینگن ایسلند قدم به قدم شرح داده شده است.
قابل ذکر است که سه شرط اصلی برای اخذ ویزای شینگن ایسلند الزامی بوده و بدون دارا بودن حتی یکی از این موارد درخواست ویزای شما با ریجکت مواجه خواهد شد و هزینه و وقت شما هدر خواهد رفت.مقاله هنگامی که ویزایی رد یا ریجکت می شود، چه اتفاقی رخ می دهد؟ را نیز مطالعه فرمایید.

اخذ ویزای شینگن ایسلند | ببین برو سفر

1.ارائه دعوتنامه از سوی شهروندان مقیم کشور ایسلند: بدون دعوتنامه امکان صدور ویزای شینگن ایسلند و سفر به این کشور وجود ندارد. این دعوتنامه بایستی از سوی اعضای خانواده و یا دوستان و نزدیکان دارای اجازه اقامت در ایسلند ارسال شده باشد و نسبت با متقاضی ویزا کاملا مشخص شده باشد. مقاله رایج ترین سؤالات متقاضیان درباره ی درخواست ویزای شینگن را نیز مطالعه فرمایید.
2.امکان دارایی مالی کافی جهت تامین هزینه های سفر:
این دارایی مالی باید به یورو اعلام گردد و بایستی توسط دفاتر قانونی رسمی مهر تایید خورده باشد.
3.صورت حساب بانکی اخیر:
توجه داشته باشید میزان ورود و خروج مبالغ هنگفت به حساب شما مهم نبوده و تعداد تراکنشات در سه ماه اخیر از اهمیت بالایی برخوردار است.
برای درخواست ویزای شینگن ایسلند بایستی پس از گذشت یک ماه کاری بعد از درخواست آنلاین در سفارت این کشور در کشورهای همسایه، به کشور مذکور سفر کنید تا بصورت حضوری مدارک پشتیبان و داده های بیومتریک(اثر انگشت) را ارائه دهید. سفارت ایسلند برای صدور ویزا مصاحبه حضوری انجام نمی دهد.
براساس توافقنامه منطقه شینگن و کشورهای عضو هزینه ویزای شینگن ایسلند برای بزرگسالان 60 یورو است و البته هزینه های سفر برای ارائه اسناد مربوطه بر عهده شخص متقاضی است.مقاله 60 مورد از تاپ ترین سوالات مطرح شده در طی مصاحبه ویزای شینگن را نیز مطالعه فرمایید.
زمان بررسی درخواست ویزای شینگن ایسلند حدود 20 تا 30 روز کاری به طول می انجامد و جواب مبنی بر پذیرش یا عدم پذیرش ویزای درخواستی از طریق ایمیل به اطلاع متقاضی خواهد رسید.

اخذ ویزای شینگن ایسلند | ببین برو سفر

چک لیست اسناد پشتیبان مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن ایسلند

تمامی اسناد ذکر شده بایستی به زبان انگلیسی ترجمه شده و توسط وزارت امور خارجه مهر تایید رسمی بخورد.
فرم درخواست ویزای شینگن ایسلند تکمیل و امضا گردد. هر متقاضی بطور جداگانه یک فرم بایستی ارسال کند.مقاله نکات کلیدی در مورد اعتبار ویزای شینگن را نیز مطالعه فرمایید.
ارائه اصل و کپی از صفحات گذرنامه، شناسنامه و کارت ملی
اسناد مربوطه به سفر از قبیل رزرو پرواز و رزرواسیون هتل یا محل اقامت مربوطه
ارائه اسناد بانکی مربوطه(صورت حساب بانکی و دارایی مالی)
تهیه پرینت دعوتنامه ارسالی
بیمه نامه سفر با پوشش حداقل سی هزار یورو برای هزینه های پزشکی ضروری
ارائه گواهی اشتغال در صورت شاغل بودن
ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو یا دانش آموز بودن
در صورت ریجکت ویزای شینگن ایسلند به هرگونه دلیلی تا شش ماه بعد از درخواست مربوطه حق ارسال درخواست مجدد را ندارید. هزینه پرداخت شده به هیچ وجه قابل استرداد نیست.مقاله دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن را نیز مطالعه فرمایید.


سوالات متداول

چک لیست اسناد پشتیبان مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن ایسلند چیست؟
تمامی اسناد ذکر شده بایستی به زبان انگلیسی ترجمه شده و توسط وزارت امور خارجه مهر تایید رسمی بخورد. فرم درخواست ویزای شینگن ایسلند تکمیل و امضا گردد. هر متقاضی بطور جداگانه یک فرم بایستی ارسال کند. ارائه اصل و کپی از صفحات گذرنامه، شناسنامه و کارت ملی اسناد مربوطه به سفر از قبیل رزرو پرواز و رزرواسیون هتل یا محل اقامت مربوطه ارائه اسناد بانکی مربوطه(صورت حساب بانکی و دارایی مالی) تهیه پرینت دعوتنامه ارسالی بیمه نامه سفر با پوشش حداقل سی هزار یورو برای هزینه های پزشکی ضروری ارائه گواهی اشتغال در صورت شاغل بودن ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو یا دانش آموز بودن در صورت ریجکت ویزای شینگن ایسلند به هرگونه دلیلی تا شش ماه بعد از درخواست مربوطه حق ارسال درخواست مجدد را ندارید. هزینه پرداخت شده به هیچ وجه قابل استرداد نیست.

دیدگاه ها